search
REKLAMA
News

Karen Gillan i Małgorzata Zajączkowska zagrały razem w filmie. Oto zwiastun LATE BLOOMERS

“Late Bloomers” zadebiutuje w czerwcu.

Łukasz Budnik

22 maja 2024

REKLAMA

Do sieci trafił zwiastun filmu Late Bloomers (polski tytuł to Lepiej później niż wcale), w którym główne role zagrały Karen Gillan oraz polska aktorka Małgorzata Zajączkowska (jako Margaret Sophie Stein).

W opisie czytamy, że film opowiada o 28-letniej, zagubionej w życiu Louise z Brooklynu, która nagle zostaje singielką, zmaga się z tożsamością muzyczki i walczy z ukrytą depresją. Pewnego dnia w wyniku upadku pod wpływem łamie biodro i trafia na oddział rehabilitacyjny, gdzie spotyka Antoninę, zrzędliwą Polkę, która nie mówi po angielsku. Louise staje się opiekunką Antoniny, choć obie kobiety przyjmują to z niechęcią. Ich relacja się rozwija i obie konfrontują się z realiami starzenia się.

Film wyreżyserowała Lisa Steen (to jej debiut w pełnym metrażu) według scenariusza Anny Greenfield. Produkcja debiutowała na festiwalu SXSW; w serwisie Rotten Tomatoes znajdziemy 10 zarejestrowanych recenzji filmu, spośród których 80% to opinie pozytywne. W recenzjach pojawiają się opinie, że to świeże podejście do historii w stylu coming-of-age, chwalona jest także rola Gillan. W USA film zadebiutuje 7 czerwca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA