search
REKLAMA
News

Już ponad 100 recenzji BLOODSHOT. Film science fiction jest źle oceniany przez krytyków

Łukasz Budnik

15 marca 2020

REKLAMA

Do polskich kin wkrótce trafi film Bloodshot Dave’a Wilsona, w którym w główną rolę wcielił się Vin Diesel (planowo data premiery przypadała na 27 marca, choć ze względu na zamknięcie kin zapewne może się opóźnić). To adaptacja komiksu, gdzie Diesel wciela się w Raya Garrisona – mężczyznę zabitego wraz z żoną. Garrison zostaje wskrzeszony i usprawniony przez grupę naukowców. Staje się nadczłowiekiem, tytułowym Bloodshotem i postanawia zemścić się na zabójcach żony. 

Niestety, na portalu Rotten Tomatoes zarejestrowano tylko 31% pozytywnych opinii krytyków (32 recenzje z 104 zebranych), a średnia ocen to 4,76 w dziesięciopunktowej skali. Krytycy zarzucają, że film jest schematyczny i wypada z głowy bezpośrednio po seansie, a jego twórców zdecydowanie przerosły ambicje. Recenzenci mają zastrzeżenia do nieciekawej fabuły, nierównego tempa i słabych antagonistów, twierdzą jednak, że Vin Diesel dobrze wypada w swojej roli, a efekty specjalne i sceny akcji są satysfakcjonujące. To jednak za mało, aby nazwać film udanym. Wśród recenzji pojawił się głos, że Bloodshot ma zadatki na zostanie kultowym klasykiem.

Co ciekawe, produkcja znacznie lepiej odbierana jest wśród widzów. Na Rotten Tomatoes zweryfikowano 652 opinie, a 78% z nich jest pozytywnych.

TUTAJ możecie zapoznać się z recenzjami krytyków. Zamierzacie się mimo wszystko wybrać do kina?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA