search
REKLAMA
News

JURRASIC WORLD DOMINION najgorzej ocenianym filmem całej serii

“Jurassic World Dominion” zadebiutuje w kinach już jutro.

Łukasz Budnik

9 czerwca 2022

dominion
REKLAMA

Już jutro do polskich kin trafi film Jurassic World Dominion, a w sieci pojawiły się tymczasem recenzje krytyków. Niestety, w większości nie mają oni najlepszego zdania o kolejnym widowisku ze słynnej serii.

Na ten moment w serwisie Rotten Tomatoes zarejestrowano 139 recenzji filmu, a zaledwie 38% z nich jest pozytywnych. Średnia ocena to 5/10. W tym momencie to najniższy wynik z całego cyklu, gorszy niż ten Upadłego królestwa, które ma 47% pozytywnych recenzji i średnią ocenę 5,40/10 (choć przy większej liczbie zebranych tekstów). Krytycy zarzucają, że w Dominion uleciała cała magia, którą cechowała się seria, do czego przyczyniła się nieangażująca fabuła i brak solidnej historii. Pojawiają się określenia, że widowisko Colina Trevorrova to efekt chciwości studia i marnowanie talentów, które zebrały się w obsadzie. Brakuje ponadto scen, które wzbudziłyby w widzach strach czy niepokój, a całość klimatem bardziej przypomina pędzące na łeb, na szyję blockbustery w stylu Szybkich i wściekłych. Pojawiają się i cieplejsze opinie, w których recenzenci komplementują sceny akcji oraz zgodnie twierdzą, że show kradnie Jeff Goldblum wcielający się w Iana Malcolma. Pochwały kierowane są też w stronę Laury Dern i Bryce Dallas Howard. Wszystkie dotychczasowe opinie zobaczycie tutaj.

dominion 1

W serwisie Metacritic zebrano 48 ocen, z czego tylko 7 to noty pozytywne. 19 krytyków oceniło swoje odczucia jako negatywne, a 22 jako mieszane.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA