search
REKLAMA
News

Jeden z rekordów filmu AVENGERS: KONIEC GRY został już pobity

Łukasz Budnik

19 lutego 2021

avengers koniec gry
REKLAMA

Gdy w 2019 roku Avengers: Koniec gry trafiło do kin, biło rekord za rekordem, trafiając w końcu na szczyt listy najlepiej zarabiających filmów wszech czasów. Choć ta pozycja wydaje się być niezagrożona przynajmniej do czasu premiery kolejnej części Avatara (lub reedycji oryginału), jeden z rekordów widowiska braci Russo został już pobity.

Film Marvela został pokonany przez Detective Chinatown 3, który w zeszły weekend zarobił w chińskich kinach 398 milionów dolarów, tym samym ustanawiając rekord największych zarobków na jednym rynku w czasie weekendu otwarcia. Koniec gry w 2019 roku zarobiło w tej ramie czasowej 357 milionów dolarów. Sukces Detective Chinatown 3 jest zatem imponujący, zwłaszcza w czasach pandemii.

To nie koniec osiągnięć produkcji. Żaden film w Chinach nie zarobił wcześniej tak dużo na otwarcie, jak również żaden nie osiągnął takich wpływów z kin IMAX (23 miliony dolarów). Wyniki Detective Chinatown 3 z pewnością dają nadzieję właścicielom kin i producentom w USA. W Chinach publiczność może chodzić na seanse od jesieni 2020, a według przewidywań analityków, widzowie w Stanach Zjednoczonych wrócą na seanse pod koniec lata tego roku. Samo Marvel Studios ma zaplanowane trzy premiery na najbliższe miesiące – Czarną Wdowę, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings oraz Eternals

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA