search
REKLAMA
News

JASON MOMOA zachwala sceny walki w DIUNIE. “Nie widziałem czegoś tak pięknego”

Łukasz Budnik

14 września 2020

diuna jason momoa
REKLAMA

W zeszłym tygodniu wreszcie zadebiutował zwiastun wyczekiwanej Diuny Denisa Villeneuve’a. Jedną z postaci widzianych w zapowiedzi jest Duncan Idaho, w którego wciela się Jason Momoa. Aktor wypowiedział się ostatnio na temat scen walk, w których bierze udział jego postać. Jak można się domyśleć, nie szczędził ciepłych słów.

Momoa, który ma na koncie jeszcze takie role jak Conan, Khal Drogo w Grze o tron oraz Aquaman, powiedział:

Nigdy nie pracowałem z reżyserem tej skali. Denis to geniusz kina, a ja nigdy nie robiłem scen akcji które choćby zbliżyły się do tych u Denisa. Samo oglądanie ruchów, które miałem wykonać… nie miałem okazji widzieć czegoś tak pięknego w scenie walki. Generalnie rzeczy, które robię, nie wyglądają tak dobrze, więc dziękuję, Denis.

W świecie Diuny bohaterowie korzystają ze specjalnej tarczy, która odbija szybko poruszające się przedmioty, co czyni naboje i strzały bezużytecznymi – można ją pokonać jedynie z bliskiej odległości. W związku z tym twórcy musieli opracować sposób na przedstawienie walk. Mówił o tym sam Villeneuve.

Z naszym koordynatorem i choreografami przygotowaliśmy sposób walki, który jest bliższy grze w szachy niż typowemu pojedynkowi. Kiedy walczysz z kimś, kto ma tarczę, trzeba ich rozproszyć ruchami, tak, aby móc zbliżyć ostrze do ich ciała. To zupełnie inny sposób walczenia, bardzo szybki. Trzeba wybiegać myślami w przód i dekoncentrować rywala. To bardzo specyficzna, nowa forma batalii.

Premiera Diuny wciąż zaplanowana jest na 18 grudnia tego roku, choć data ta może jeszcze ulec zmianie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA