search
REKLAMA
News

JAMES GUNN wymienia swoje ulubione horrory ostatnich dekad. Co lubi oglądać twórca STRAŻNIKÓW GALAKTYKI?

Łukasz Budnik

20 marca 2021

James Gunn
REKLAMA

James Gunn, reżyser między innymi Strażników Galaktyki oraz nadchodzącego The Suicide Squad, aktywnie nawiązuje kontakt z fanami za pomocą mediów społecznościowych. Kilka dni temu umieścił na Twitterze listę swoich horrorów, poczynając od lat 60. Jakie tytuły wymienił reżyser?

Na wstępie przypomnijmy, że Gunnowi nie jest obcy ten gatunek. Swoją karierę rozpoczynał od pracy w kultowej wytwórni TROMA, a potem pisał między innymi scenariusz do Świtu żywych trupów Zacka Snydera, reżyserował Slither oraz produkował Brightburn. Syna ciemności. Gunn rozpoczął wymienianie od lat 60. – tutaj na listę trafiły Dziecko RosemaryNoc żywych trupówPtaki oraz PodglądaczFaworytami reżysera z lat 70. są MartinPotomstwoInwazja porywaczy ciał oraz Szczęki. Kolejna dekada to Coś, Martwe zło 2Mucha oraz Oni żyją. Z lat 90. Gunn wymienił wyłącznie jeden tytuł  – Grę wstępną (to także jeden z ulubionych filmów Quentina Tarantino). Na koniec horrory z lat 2000-2010, a więc The Host: PotwórPiła28 dni później i Opowieść o dwóch siostrach.

Przypomnijmy, że jeszcze w tym roku premierę będzie mieć nowy film Gunna – wspomniane we wstępie The Suicide Squad, w którym do roli Harley Quinn powróci Margot Robbie. 

Zdjęcie główne: Collider

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA