search
REKLAMA
News

BORAT 2 – prawnik DONALDA TRUMPA próbował doprowadzić do aresztowania twórców

Łukasz Budnik

21 marca 2021

borat giuliani
REKLAMA

Jedną z zeszłorocznych premier na Amazon Prime Video była druga część przygód Borata, w którego ponownie wcielił się Sacha Baron Cohen. W sequelu reporter z Kazachstanu podróżował do Ameryki aby porozmawiać z politykami i przywrócić dobrą reputację swojego kraju. Towarzyszyła mu córka grana przez Marię Bakalovą. Jedną z osób, z którymi mają do czynienia w filmie jest prawnik Donalda Trumpa – Rudy Giuliani, a scena z nim wzbudziła niemałe poruszenie.

W nakręconej w lipcu zeszłego roku scenie z filmu postać Bakalovej udaje się z Giulianim do hotelowego pokoju aby przeprowadzić z nim wywiad. Mężczyzna po czasie siada na łóżku i pyta o numer telefonu kobiety, po czym kładzie się i kieruje rękę w kierunku spodni. Sytuację przerywa Sacha Baron Cohen w swojej roli. Potem Giuliani utrzymywał, że poprawiał koszulę. Co więcej – wezwał policję. O zdarzeniu opowiedziała niedawno Monica Levinson, producentka filmu.

Twierdził, że próbowaliśmy coś na nim wymusić, podczas gdy o nic go nie prosiliśmy. Zadzwonił do wszystkich swoich policjantów z Nowego Jorku i twierdził, że popełniliśmy przestępstwo federalne.

W następstwie hotel zamknął ekipę realizującą Borata w apartamencie, w którym powstała scena z Giulanim. Szczęśliwie nagrany materiał udało się już wcześniej zabezpieczyć. Levinson twierdzi, że to zawsze priorytet dla ekipy – bywało, że wynosili nagrania ukryte w spodniach. Nie udało się za to wynieść sprzętu potrzebnego do nakręcenia innych scen tego samego dnia (przedstawiciele hotelu nie wyrazili zgody na zabranie czegokolwiek z pokoju), wobec czego twórcy musieli wypożyczyć inny.

Dla Levinson podobna sytuacja nie była nowością – podczas realizacji pierwszej części Borata spędziła kilkanaście dni w więzieniu, zatem tym razem od razu zwołała naradę z prawnikami i wspólnie ustalili kroki, dzięki którym uniknęli konfliktów z prawem.

Tymczasem druga część Borata ma szansę na dwa Oscary – nominowani są scenarzyści oraz Maria Bakalova. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA