search
REKLAMA
News

James Cameron porównuje sequele AVATARA do WŁADCY PIERŚCIENI. “Chcę opowiedzieć większą historię”

Pierwszy sequel “Avatara” trafi na ekrany w tym roku.

Łukasz Budnik

3 lipca 2022

empire avatar 1
REKLAMA

W tym roku wreszcie doczekamy się kontynuacji filmu Avatar w reżyserii Jamesa Camerona, zatytułowanej Avatar: Istota wody. Do sieci trafiło kolejne zdjęcie promujące film, a wraz z nim nowe wypowiedzi reżysera. 

Cameron w rozmowie z Empire mówi o tym, jak wiele czasu zajęło mu planowanie kolejnych odsłon Avatara. Jak twierdzi:

Musiałem długo myśleć nad tym, czy w ogóle chcę robić kolejną część. Kiedy stworzyło się coś, co osiągnęło taki sukces, trzeba się zastanowić, czy na pewno chce się znowu wchodzić do tej samej rzeki. Istnieje ogromna presja. Myślałem z dwa lata, zanim doszliśmy do porozumienia.

Cameron dodaje:

Powiedziałem wówczas władzom Foxa: “Zrobię to, ale to musi być coś większego. Nie chcę po prostu robić kolejnych filmów, chcę opowiedzieć większą historię. Wyobraźcie sobie sytuację, w której adaptujemy książki w rodzaju Władcy Pierścieni”. To było świetne w teorii, ale później musiałem w zasadzie naprawdę stworzyć powieści, które potem trzeba było zekranizować.

avatar istota

Cameron kręcił dwie części Avatara jednocześnie. Pierwszy sequel ma zadebiutować w grudniu, a trzecia część serii za 2 lata. W planach są Avatar 4 Avatar 5, które także mają być realizowane razem.

W sequelu powrócą Zoe Saldana, Sam Worthington, Stephen Lang i Sigourney Weaver (w innej roli). Do obsady dołączają Kate Winslet David Thewlis, Michelle Yeoh, Jemaine Clement, Oona Chaplin i Edie Falco. Premiera Avatara: Istoty wody zaplanowana jest aktualnie na 16 grudnia 2022 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA