search
REKLAMA
News

Jak krytycy oceniają GODZILLA VS. KONG? Są już pierwsze recenzje

Łukasz Budnik

26 marca 2021

REKLAMA

31 marca na platformę HBO Max trafi widowisko Godzilla vs. Kong, kolejną odsłonę tzw. MonsterVerse. Produkcja opowie o starciu tytułowych potworów i będzie kontynuować wątki podjęte w Godzilli: Królu potworów oraz Kongu: Wyspie czaszki. W sieci znajdziemy już pierwsze recenzje.

Na portalu Rotten Tomatoes zarejestrowano na ten moment 29 opinii, a 79% z nich to oceny pozytywne. Średnia wszystkich not to aktualnie 6,3/10. Z pierwszych recenzji wynika, że film powiela wady swoich poprzedników w postaci płaskich, nieinteresujących bohaterów ludzkich, którzy są tylko mało ciekawym przerywnikiem pomiędzy kolejnymi starciami potworów. Te z kolei są energiczne, emocjonujące i atrakcyjne, choć na pierwszy pojedynek przyjdzie nam poczekać około 40 minut. Wyczekiwania wynagradzać ma za to trzeci akt. 

Z opinii wynika, że widowisko w reżyserii Adama Wingarda jest idealnym przykładem filmu, który najlepiej oglądać w kinie. Recenzenci podkreślają jednak, że fabuła nie grzeszy oryginalnością i czerpie ze znanych już schematów, a nawet nazywana jest “idiotyczną”. Niemniej, jeśli ktoś nastawia się na spektakl i ekscytujące starcia dwóch klasycznych monstrów oraz potrafi przymknąć oko na wady i wątek ludzki, powinien się dobrze bawić. Okaże się, czy wraz z kolejnymi recenzjami procent pozytywnych opinii będzie rosnąć, czy spadać. 

Tutaj przeczytacie wszystkie dotychczasowe opinie.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA