search
REKLAMA
News

Fani walczą o sequele LIGI SPRAWIEDLIWOŚCI Snydera. Ponad milion tweetów z hashtagiem #RestoreTheSnyderVerse

Łukasz Budnik

26 marca 2021

REKLAMA

W zeszłym tygodniu zadebiutowała Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, diametralnie różniąca się od wersji, która w 2017 roku trafiła do kin – tamta była kończona bez udziału Snydera, który odszedł z projektu po tym, jak jego córka Autumn popełniła samobójstwo (nową Ligę zadedykował właśnie jej). 

Fakt, że wersja Snydera w ogóle ujrzała światło dzienne, jest w dużej mierze efektem trwającej kilka lat akcji fanów, którzy zapoczątkowali ruch #ReleaseTheSnyderCut (więcej o tym przeczytacie tutaj). Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera została znacznie lepiej przyjęta przez krytyków i widzów, a dla fanów reżysera stała się właściwie spełnieniem ich marzeń. W filmie zostały rozpoczęte wątki, które pierwotnie miały być kontynuowane w drugiej i trzeciej części Ligi Sprawiedliwości – na tę chwilę nie zapowiada się jednak, by seria Snydera miała mieć dalszy ciąg. Kilka dni temu przedstawicielka Warner Bros., Ann Sarnoff, kategorycznie stwierdziła, że wizja reżysera kończy się na tegorocznym filmie (dodała też, że studio nie planuje pokazać reżyserskiej wersji Legionu samobójców).

Jak można się domyśleć, fani Snydera oburzyli się tą informacją i na dobre rozkręcili nową akcję – #RestoreTheSnyderVerse. Do wczoraj hashtag udostępniło na Twitterze już ponad milion osób.

Na tę chwilę trudno przewidzieć, czy Warner znów ulegnie presji fanów i czy na scenę ponownie wkroczy platforma HBO Max, aby pozwolić Snyderowi na realizację swojej dalszej wizji (wiemy, że druga część miała toczyć się w postapokaliptycznym świecie). Problemem z pewnością byłoby skompletowanie obsady – Ben Affleck i Ezra Miller będą pracować przy The Flash, a Gal Gadot i Jason Momoa przy kolejnych solowych przygodach ich bohaterów. Pozostaje czekać na dalszy rozwój wydarzeń – sam Snyder w serwisie Vero przytakuje tym fanom, którzy namawiają, aby jak najwięcej osób oglądało Ligę Sprawiedliwości i pokazało Warnerowi, jakim zainteresowaniem się cieszy. Jak zwykle aktywny w temacie jest także Ray Fisher.

Dołączacie do akcji?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA