search
REKLAMA
News

Jak kręcono serial WIELKA WODA? Nowe materiały zza kulis produkcji Netflixa

“Wielka woda” od 5 października dostępna jest na Netfliksie.

Łukasz Budnik

11 października 2022

wielka woda 1
REKLAMA

5 października na Netfliksie zadebiutował serial Wielka woda opowiadający o powodzi z 1997 roku. Produkcja zdobyła pozytywne recenzje (także u nas) i cieszy się popularnością, tymczasem do sieci trafiły materiały pokazujące, jak kręcono serial.

Netflix udostępnił dziś filmik, w którym możemy zajrzeć za kulisy Wielkiej wody i sprawdzić, jak twórcy zaplanowali zbudowanie dekoracji (między innymi odtwarzając jedną z ulic Wrocławia) i w jaki sposób kręcono sceny w wodzie. Wcześniej pojawił się także materiał z kanału jakbyniepaczec – oba prezentujemy poniżej.

Przypomnijmy opis serialu:

“Wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze, na czele z aspirującym urzędnikiem Jakubem Marczakiem (Tomasz Schuchardt), ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer (Agnieszka Żulewska), aby za wszelką cenę uratować miasto. W tym samym czasie, Andrzej Rębacz (Ireneusz Czop) wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem nieoczekiwanie stając na czele zbuntowanych mieszkańców wsi, którzy nie chcą dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego. Z biegiem czasu, pod narastającą presją władze podejmują trudną decyzję, która na zawsze zmieni życie głównych bohaterów oraz historię całego regionu i jego mieszkańców.

Główną bohaterką jest Jaśmina Tremer (w tej roli Agnieszka Żulewska), hydrolożka, która podejmuje się wyzwania obrony miasta przed powodzią. Jaśmina to silna kobieta walcząca ze swoimi słabościami i trudną przeszłością. Jakub Marczak (w tej roli Tomasz Schuchardt) to ambitny urzędnik samotnie wychowujący nastoletnią córkę Klarę (w tej roli Blanka Kot). To on sprowadza Tremer do Wrocławia, ale okazuje się, że łączy ich znacznie więcej niż próba ratunku miasta. Andrzej Rębacz (w tej roli Ireneusz Czop) wraca w rodzinne strony, aby zaopiekować się chorym ojcem (w tej roli Jerzy Trela). W wyniku zagrażającej powodzi, Rębacz staje do walki z tytułową Wielką Wodą, aby nie dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego w pobliżu wsi, z której pochodzi.”

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA