search
REKLAMA
News

J.J. ABRAMS wyprodukuje nowy serial o CONSTANTINIE. Twórcy chcą obsadzić przedstawiciela mniejszości rasowej

Łukasz Budnik

18 lutego 2021

REKLAMA

W zeszłym roku kilka razy pojawiały się pogłoski, że w planach jest realizacja kontynuacji filmowego Constantine’a z 2005 roku, w którym główną rolę zagrał Keanu Reeves. Póki co nie ma żadnych nowych informacji na ten temat, dowiedzieliśmy się za to, że J.J. Abrams wyprodukuje nowy serial o tej postaci, przeznaczony na platformę HBO Max.

Na tę chwilę nie znamy niemal żadnych szczegółów na temat projektu, poza tym, że scenariusz przygotuje pisarz Guy Bolton, a twórcy przymierzają się, aby obsadzić w tytułowej roli aktora reprezentującego mniejszość rasową. Constantine to postać, która pojawiała się już na małym ekranie – w latach 2014-2015 wcielał się w niego serialu Matt Ryan, a jego wersja postaci pojawiła się też w produkcjach Arrow oraz Legends of Tomorrow. 

Keanu Reeves jako Constantine

John Constantine zadebiutował na kartach komiksu w 1988 roku w ramach serii Hellblazer, wydawanej do 2013 roku. Jego postać stworzyli Alan Moore, Steve Bissette i John Totleben.  Serial o tym bohaterze będzie jednym z kilku superbohaterskich projektów na platformie HBO Max. W przygotowaniu są też Peacemaker Jamesa Gunna oraz spin-off The Batman, jak również Justice League Dark (także produkowane przez Abramsa) oraz opowieść o Zielonej Latarnii.

Czekacie na nową interpretację Constantine’a?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA