search
REKLAMA
News

Ile zarobi na rynku amerykańskim AVATAR: ISTOTA WODY? Prognozy mówią, że mniej niż oryginał

“Avatar: Istota wody” zadebiutuje w grudniu.

Łukasz Budnik

1 października 2022

avatar istota wody
REKLAMA

W grudniu na ekrany trafi Avatar: Istota wody Jamesa Camerona, wyczekiwana kontynuacja hitu z 2009 roku. Pierwowzór jest dziś najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów, mając na koncie 2,88 miliardów dolarów na całym świecie. Jak poradzi sobie kontynuacja na rynku amerykańskim?

Variety” opublikowało przewidywania Cinelytic na ten temat, biorąc pod uwagę filmy, które mają trafić na ekrany jeszcze w tym roku, tj. Halloween. FinałBlack AdamCzarną Panterę. Wakanda w moim sercu oraz właśnie Avatara: Istotę wody. Z tej stawki to właśnie widowisku Camerona najbardziej przechylne są prognozy. Przewiduje się, że na rynku amerykańskim film zarobi w kinach 649 milionów dolarów (przy 423,5 mln Czarnej Pantery, 327,6 mln Black Adama oraz 128,4 mln Halloween). Choć Istota wody w przewidywaniach wygrywa ze swoimi tegorocznymi konkurentami, nie jest to wynik, który przebija zarobki oryginału podczas pierwszego przemarszu przez kinaAvatar na przełomie 2009 i 2010 roku zarobił w USA i Kanadzie 774 miliony dolarów. Jest to też wynik niższy od zarobków Top Gun: Maverick, który zarobił na amerykańskim rynku już ponad 700 milionów dolarów.

W analizie “Variety” możemy sprawdzić także przewidywania na temat tego, ile Istota wody zarobi, gdy trafi na VOD oraz podczas emisji telewizyjnych – to kolejno 425 i 214 milionów dolarów.

avatar zwiastun

Warto odnotować, że przewidywane zarobki sequela Czarnej Pantery także są niższe od tych pierwszej części, która zarobiła na rynku amerykańskim 700 milionów dolarów.

Okaże się, na ile trafne okażą się analizy. Istota wody zadebiutuje 16 grudnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA