search
REKLAMA
News

HENRY CAVILL odniósł się do głosów krytyki wobec WIEDŹMINA

Łukasz Budnik

15 lipca 2020

REKLAMA

Wiedźmin Netflixa spodobał się większości widzów, ale podzielił krytyków. Na portalu Rotten Tomatoes pierwszy sezon serialu ma w tej chwili 67% pozytywnych recenzji od recenzentów. W niedawnym wywiadzie udzielonym “Vanity Fair”, głos na ten temat zabrał odtwórca roli Geralta – Henry Cavill

Aktor przyznał, że zwraca uwagę na opinie i aktywnie obserwuje miejsca, w których może je przeczytać.

Cieszę się, że widzowie polubili moją postać. Wiem jednak, że w sieci pojawiły się mieszane opinie i także staram się je czytać. To według mnie bardzo istotne – śledzę fora na Reddicie, czytam recenzje. Staram się zebrać jak najwięcej informacji. Niektóre są nieprzydatne, inne wręcz przeciwnie. Biorę je pod uwagę i chcę się jak najbardziej zbliżyć do wizji Sapkowskiego.

the-witcher-cavill-renfri-appleton

Cavill odniósł się też do kwestii ograniczeń, jakie tworzy format serialu w porównaniu do książek.

Myślę, że krytyka często wynika z faktu, że nie mamy możliwości przedstawić tak długich rozmów i dialogów z Geraltem, jest to więc coś, na co byłem gotowy. Dla mnie to kwestia tego, by to zobaczyć, zrozumieć i wypracować sobie jak najlepszy sposób pracy w tych ramach, a jednocześnie uspokoić ludzi, że rozumiem tę postać i uwielbiam ją, tak jak widzowie.

Prace nad drugim sezonem Wiedźmina mają zostać wznowione 17 sierpnia.

Jak według was wypadł Cavill jako Geralt?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA