search
REKLAMA
News

HBO pracuje nad czwartym sezonem serialu DETEKTYW

Nowy “Detektyw” będzie wyprodukowany przez Barry’ego Jenkinsa.

Łukasz Budnik

19 marca 2022

detektyw
REKLAMA

Dobra wiadomość dla fanów antologii Detektyw – według informacji uzyskanych przez Variety, HBO pracuje nad czwartym sezonem serialu. Producentem wykonawczym nowych odcinków będzie Barry Jenkins (Moonlight), a tytuł nowego sezonu to aktualnie True Detective: Night Country. HBO nie potwierdziło jeszcze oficjalnie tych doniesień.

Szczegóły fabuły kolejnych odcinków nie są jeszcze znane, ale według “Variety“, miejscem akcji może być Arktyka, gdzie ciemność panuje nawet całą dobę. Night Country ma powstać bez udziału twórcy serialu i scenarzysty większości dotychczasowych odcinków, Nica Pizzolatto, który pożegnał się z HBO na początku 2020 roku. Na stanowisku scenarzysty miałaby go zastąpić Issa Lopez (Tigers Are Not Adraid), która tworzy teraz zarys historii kolejnych odcinków, a jeśli HBO oficjalnie zleci realizację kolejnego sezonu, będzie jego showrunnerką i wyreżyseruje pilota. Nie wiadomo, czy Jenkins także stanąłby za kamerą; twórca w najbliższym czasie ma zrealizować prequel Króla lwa dla Disneya.

true detective

Pierwszy sezon Detektywa zadebiutował w 2014 roku i spotkał się ze świetnym przyjęciem – główne role zagrali w nim Matthew McConaughey i Woody Harrelson. W drugiej serii śledziliśmy losy bohaterów granych przez Colina Farrella i Rachel McAdams, a w trzeciej przez Mahershalę Alego.

Według “Variety”, nowy sezon skupi się na dwóch kobiecych bohaterkach. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA