search
REKLAMA
News

HBO pokazało pierwsze zdjęcia z HOUSE OF THE DRAGON, prequela serialu GRA O TRON

Zobaczcie, jak “The House of the Dragon”, prequel “Gry o tron”, prezentuje się na pierwszych zdjęciach.

Łukasz Budnik

5 maja 2021

REKLAMA

W listopadzie 2019 roku dowiedzieliśmy się, że HBO szykuje prequel Gry o tron. Akcja serialu będzie toczyć się 300 lat przed wydarzeniami znanymi z Pieśni lodu i ognia i skupi się na historii rodu Targaryenów, którego przedstawicielką była między innymi Daenerys. Fabuła zostanie w dużej mierze oparta na książce “Ogień i krew” autorstwa Martina, będącej kroniką opisującą władania rodu Targaryen, w tym Aegona I i jego potomków. W przygotowaniu jest kolejna część tej opowieści.

Scenariuszem serialu ma zająć się sam Martin wraz z showrunnerem Ryanem Condalem. Przy tworzeniu produkcji weźmie udział też Miguel Sapochnik, który stworzył jedne z najbardziej docenianych odcinków Gry o tron, w tym Hardhome. Stanie on za kamerą pilota i kilku innych odcinków. W obsadzie serialu znaleźli się między innymi Paddy Considine (Viserys Targareyn) Emma D’Arcy (Rhaenyra Targaryen), Matt Smith (książę Daemon Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Rhys Ifans i Steve Toussaint. Dziś HBO pokazało pierwsze zdjęcia:

Podczas wywiadu dla The Telegraph Cooke zapowiedziała, że House of the Dragon będzie pozbawiony scen przemocy wobec kobiet podobnych do tych, które wywołały liczne kontrowersje wokół pierwszych sezonów Gry o tron.

Nie czułabym się komfortowo będąc częścią czegokolwiek, co przedstawia zwyczajne rażącą przemoc wobec kobiet bez żadnego uzasadnienia tylko dlatego, że chcą, aby było to kuszące w sposób, który przyciąga widzów. (…) Miałam szczęście przeczytać scenariusz wcześniej i wiele się zmieniło od czasu pierwszych sezonów [Gry o tron].  Nie sądzę, żeby byli przy zdrowych zmysłach, gdyby chcieli uwzględnić coś takiego [przemoc wobec kobiet].

Jak podobają wam się zdjęcia?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA