search
REKLAMA
News

HALLE BERRY odpowiada na “obrzydliwe” komentarze radiowca o czarnoskórych kobietach

Łukasz Budnik

28 marca 2021

REKLAMA

Kilka dni temu Rob Lederman – radiowiec ze stacji 97 Rock – poczynił na antenie komentarze, które wzbudziły wiele kontrowersji. Lederman porównał karnacje czarnoskórych kobiet, w tym Halle Berry, Sereny Williams i Gayle King, do stopnia wypieczenia tostu, aby w ten sposób wyrazić swoje preferencje.

W programie Morning Bull padły słowa:

Mogę wpaść przez to w kłopoty, ale nigdy nie spróbowałbym takiego na poziomie Sereny Williams. Pasuje mi za to stopień wypieczenia Halle Berry.

Potem dodał jeszcze, że “Gayle King nie ma nawet w skali jego tostera”.

Nagranie z audycji przez kilka godzin dostępne było na stronie stacji, potem jednak zostało zdjęte, wzbudziło bowiem niemałe oburzenie słuchaczy. Do sprawy odniosła się na Twitterze sama Halle Berry, która określiła komentarze Ledermana obrzydliwymi i podkreśliła, że wszystkie czarnoskóre kobiety są piękne i godne.

Cumulus Media, właściciel stacji 97 Rock, wydało oświadczenie w którym przekazało, że Lederman został zwolniony, a pozostałych dwóch prowadzących audycję zawieszonych. Sam radiowiec przeprosił za swoje słowa i podkreślił, że rozumie gniew ludzi, bo wykazał się głupotą i ignorancją.

Poniżej przeczytacie pełne oświadczenie Ledermana:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA