search
REKLAMA
News

Gwiazdy WIEDŹMINA wśród najpopularniejszych aktorów 2020 roku według portalu IMDb. Zobaczcie pełną listę

Łukasz Budnik

2 grudnia 2020

REKLAMA

Koniec roku to czas podsumowań, zatem portal IMDb – najbardziej znana baza danych dotycząca kina – postanowił przygotować listę gwiazd, które w 2020 osiągnęły największą popularność. Lista została oparta na tym, czyje profile w danym roku zostały wyświetlone najwięcej razy przez społeczność 200 milionów użytkowników z całego świata.

Oprócz listy najpopularniejszych aktorów i aktorek, IMDb sporządziło też drugi ranking, gdzie znalazły się gwiazdy dla których rok 2019 był przełomem. Nazwiska, które trafiły na tę drugą listę, po raz pierwszy w historii znalazły się na liście TOP 100 i były tam najczęściej wyszukiwane. Na obu listach znajdziemy aktorów z Wiedźmina (Anyę Chalotrę, Henry’ego Cavilla, Freyę Allan). Poza tym znalazły się tam takie nazwiska, jak Ana de Armas (która zebrała świetne recenzje za występ w Na noże), Margot Robbie, Anya Taylor-Joy (doceniona za główną rolę w rekordowo popularnym Gambicie królowej), Maria Bakalova (wystąpiła jako córka Borata w drugiej części filmu z Sachą Baronem Cohenem) oraz Victoria Pedretti (główna rola w Nawiedzonym dworze w Bly).

Listy przedstawiają się następująco:

Top 10 gwiazd 2020 roku:

 1. Ana de Armas
 2. Julia Garner
 3. Anya Chalotra
 4. Millie Bobby Brown
 5. Erin Moriarty
 6. Margot Robbie
 7. Aidan Gallagher
 8. Anya Taylor-Joy
 9. Linda Cardellini
 10. Henry Cavill

Top 10 gwiazd, dla których rok 2020 był przełomowy:

 1. Anya Chalotra
 2. Aidan Gallagher
 3. Maria Bakalova
 4. Lauren Lapkus
 5. Victoria Pedretti
 6. Jurnee Smollett
 7. Alba Baptista
 8. Golshifteh Farahani
 9. Freya Allan
 10. Diana Silvers

Ponadto, Anya Chalotra została nagrodzona statuetką STARmeter Award za swoją rolę Yennefer w Wiedźminie. Aktorka wyraziła wdzięczność użytkownikom IMDb i podkreśliła, że to jej pierwsza nagroda w życiu. Chalotra przez 4 tygodnie była najczęściej wyszukiwanym nazwiskiem na portalu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA