search
REKLAMA
News

Gwiazdy GRY O TRON o krytyce ósmego sezonu i internetowej petycji

Łukasz Budnik

20 lipca 2019

REKLAMA

Na tegorocznym Comic Conie nie zabrakło panelu poświęconemu Grze o tron. Przed zgromadzoną publicznością zasiedli Nikolaj Coster-Waldau (Jamie Lannister), Conleth Hill (Varys), Maisie Williams (Arya), Jacob Anderson (Szary Robak), Isaac Hempstead Wright (Bran), John Bradley (Sam) i Liam Cunningham (Davos). W ostatniej chwili z udziału w panelu wycofali się Iain Glein i Nathalie Emmanuel (Jorah i Missandei) oraz twórcy serialu  – David Benioff i D.B. Weiss, jak również reżyser Miguel Sapochnik.

Panel rozpoczął się od słów Eddiego Ibrahima, dyrektora programowego konwentu, który zastrzegł, że każdy ma prawo do odmiennych opinii i że należy to akceptować.

Nie jest tajemnicą, że ósmy sezon spotkał się z co najmniej mieszanym odbiorem ze strony widzów i krytyków. Na twórców serialu spadła fala potężnej krytyki, która w końcu zaowocowała internetową petycją o nakręcenie finałowej serii od nowa, tym razem z “kompetentnymi” scenarzystami. Na temat petycji wypowiedzieli się aktorzy. Nikolaj Coster-Waldau skwitował ironicznie, że to oczywiste, iż HBO zrealizuje ósmy sezon od nowa – na tym polega siła internetu. Dodał też, że zakończenie – bez względu na to, jakie – zawsze poirytuje, właśnie dlatego, że jest zakończeniem. Nie jest to jednak powód, by wyzywać ludzi. Aktor stwierdził też, że jest bardzo zadowolony z tego w jaki sposób została poprowadzona jego postać i jak zakończył się jej wątek. Reakcja na sali każe przypuszczać, że nie wszyscy podzielali jego zdanie.

Z kolei Conleth Hill stwierdził, że patrząc na zgromadzoną publiczność widzi wszystkich, którzy śledzili serial na bieżąco i że jest za to wdzięczny. “To jest właśnie rzeczywistość, a nie gnana nienawiścią internetowa kampania”.

Liam Cunningham zażartował podczas panelu, że Davos powinien otrzymać własny spin-off, Zadzwoń do Davosa, nawiązując do spin-offu Breaking Bad o perypetiach Saula Goodmana. Pomysł spotkał się z wielkim entuzjazmem – kto wie, czy żart nie obróci się w rzeczywistość.

Tymczasem trwają prace nad prequelem Gry o tron, który prawdopodobnie zostanie zatytułowany The Longest Night.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA