search
REKLAMA
News

Guillermo Del Toro chciałby zobaczyć połączenie PACIFIC RIM i GODZILLA VS. KONG

Łukasz Budnik

29 stycznia 2021

REKLAMA

Kilka dni temu widowisko Godzilla vs. Kong doczekało się pierwszego zwiastuna. W produkowanym przez Legendary filmie zetrą się ze sobą dwie kultowe postaci z monster movies, a perspektywa ta ekscytuje fanów na całym świecie – w tym także reżysera Guillermo Del Toro. 

Twórca umieścił na Twitterze wpis, w którym zasugerował crossover Godzilli vs. Konga z jego własnym widowiskiem pt. Pacific Rim, będącym listem miłosnym do japońskich filmów o potworach oraz anime. W produkcji oglądaliśmy losy ludzi, którzy sterowali ogromnymi robotami i walczyli w nich z obcymi przybyszami. Del Toro napisał na Twitterze:

Uwielbiam patrzeć na neony, bitwy w morzu, demolkę itd., bo być może uniwersum PAC RIM współistnieje z Kaijuverse od Legendary i pewnego dnia będą mogły się ze sobą zetrzeć!

Reżyser dał jednak do zrozumienia, że pisze wyłącznie z perspektywy fana i nie ma zamiaru wracać do serii. Pacific Rim doczekało się już kontynuacji, za którą odpowiadał Steven S. DeKnight – on sam sugerował, że połączenie ze sobą obu uniwersów jest niewykluczone (zwłaszcza, że oba należą do Legendary) i chciałby to zobaczyć.

Przypomnijmy, jak brzmi opis Godzilli vs. Konga:

Legendy ścierają się, gdy Godzilla i Kong, dwie najpotężniejsze siły natury, stają do spektakularnej bitwy. Wojna potworów trwa na powierzchni i w głębi naszego świata, jako że otwiera się spektakularny świat tytanów znany jako Pusta Ziemia.

Film reżyseruje Adam Wingard, odpowiedzialny między innymi za Gościa oraz Blair Witch. W obsadzie znajdują się Millie Bobby Brown, Julian Dennison, Brian Tyree Henry, Alexander Skarsgård, Kyle Chandler, Jessica Henwick, Rebecca Hall i Lance Reddick. Premiera w USA jest aktualnie zaplanowana na 31 marca, a na świecie film ma zadebiutować cztery dni wcześniej.

zdjęcie główne: MovieWeb

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA