search
REKLAMA
News

GINA CARANO komentuje kontrowersje wokół WHOOPI GOLDBERG. “Podwójne standardy”

Gina Carano w zeszłym roku została zwolniona z “The Mandalorian” po jej komentarzach w sieci.

Łukasz Budnik

3 lutego 2022

carano goldberg
REKLAMA

W poniedziałek Whoopi Goldberg wywołała kontrowersje swoimi komentarzami w programie “The View”, który współprowadzi. Powodem okazały się wypowiedzi aktorki na temat Holokaustu. Aktorka stwierdziła, że “w Holokauście nie chodziło o rasę, lecz nieludzkie zachowanie jednego człowieka w stosunku do drugiego” i dodała, że były to dwie grupy białych ludzi. Goldberg dzień później przyznała, że żałuje swoich komentarzy i rozumie, że były niewłaściwe. Wyraziła też wsparcie dla Żydów i dodała, że zawsze tak było. Mimo to została na dwa tygodnie zawieszona jako prowadząca “The View”.

Do sprawy odniosła się na Twitterze Gina Carano, która w zeszłym roku także wzbudziła kontrowersje swoimi komentarzami zahaczającymi o Żydów. Ostatecznie doprowadziły one do zwolnienia aktorki z The Mandalorian. Bezpośrednim powodem usunięcia aktorki była relacja, w której Carano udostępniła porównanie podziału politycznego w USA do nazistowskich Niemiec – w sieci pojawiły się głosy, że aktorka zrównuje bycie Republikaninem z byciem Żydem w czasie Holokaustu, a przedstawiciel Lucasfilm określił jej posty w social mediach jako odrażające i nieakceptowalne. Zwolnienie Carano skomentował także Bob Chapek, prezes Disneya. Spytany na konferencji o to, czy firma ma “czarną listę”, a Carano była na celowniku ze względu na swoje konserwatywne poglądy, Chapek odpowiedział, że nie chodzi o kwestie polityczne.

Teraz sprawa Carano odniosła się na Twitterze do sprawy z Goldberg. Najpierw wspomniała o tym, że dwa tygodnie mają na celu spowolnienie podwójnych standardów, a w kolejnym tweecie wyraziła wsparcie dla Żydów i zauważyła, że gdy ona mierzyła się z konsekwencjami swoich wpisów, to właśnie Żyd – Ben Shapiro – wyciągnął do niej rękę. Carano zasugerowała, żeby Goldberg także porozmawiała z Shapiro i dodała, że rozmowa jest ważniejsza od unieważnienia.

Sama Goldberg nie odniosła się publicznie do jej zawieszenia, choć według źródeł “New York Post”, nie przyjęła tego najlepiej i grozi całkowitym opuszczeniem programu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA