search
REKLAMA
News

SPIDER-MAN Tobeya Maguire’a miał używać wyrzutni sieci. Pokazano je w zwiastunie z 2001 roku

Pomysł na to, by Spider-Man sam produkował sieć, wyszedł od Jamesa Camerona.

Łukasz Budnik

3 lutego 2022

spider man
REKLAMA

Spider-Man w wykonaniu Tobeya Maguire’a jako jedyny spośród trzech kinowych inkarnacji tej postaci nie używa wyrzutni sieci – zamiast tego, produkuje ją ciało Petera Parkera. Co ciekawe, był to pomysł Jamesa Camerona, który planował takie rozwiązanie w swoim (oczywiście ostatecznie niezrealizowanym) filmie o tym superbohaterze. Nie zawsze jednak Spider-Man Maguire’a miał mieć organiczne sieci. 

W 2001 roku pokazano pierwszy zwiastun filmu Sama Raimiego, a w jednym z ujęć mogliśmy zauważyć wyrzutnie zbudowane przez Petera Parkera. Nie wiadomo, w którym momencie twórcy uznali porzucenie tego znanego z komiksów rozwiązania – swój udział na pewno miał w tym scenarzysta David Koepp, któremu bardzo podobał się pomysł Camerona na pajęczynę produkowaną przez organizm Petera. We wspomnianym teaserze widzimy też inne elementy, które uległy później zmianie; w gotowym filmie inaczej wygląda kostium Spider-Mana, brakuje też widocznego w jednym z ujęć stroju zaprojektowanego przez Alexa Rossa (z czarnymi elementami). Screen z wyrzutnią sieci oraz sam teaser poniżej:

spider man wyrzutnia

Fakt, że Peter Maguire’a sam produkuje sieci, został poruszony w Spider-Manie: Bez drogi do domu, gdzie jego umiejętność budzi niemałe zaskoczenie Spider-Manów granych przez Andrew Garfielda i Toma Hollanda – ci bowiem sami muszą tworzyć swoją sieć w laboratorium. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA