search
REKLAMA
News

GERALT walczy z nowym potworem w zapowiedzi drugiego sezonu WIEDŹMINA

Henry Cavill powróci jako Geralt już 17 grudnia.

Łukasz Budnik

25 listopada 2021

REKLAMA

Zbliża się premiera drugiego sezonu serialu Wiedźmin, zatem trwa kampania promocyjna. Tym razem Netflix pokazał fragment jednego z nadchodzących odcinków, w którym widzimy potwora zwanego Wij.

Stwór ten to ogromny instektoid, który został stworzony za pomocą zaklęcia podwójnego krzyża Alzura. W opowiadaniu Droga, z której się nie wraca jedna z postaci, Visenna, wspomina o Wiju w takim kontekście:

Nie sądzę, żebyś nie pamiętał, jak skończył Alzur. Kilka jego stworów podobno jeszcze krąży po świecie, w tym również ten ostatni: wij, który zmasakrował go i zniszczył pół Mariboru, zanim nie uciekł w lasy na Zarzeczu.

Przypomnijmy, że w drugim sezonie Geralt, przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie pod Sodden, zabierze Ciri w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna,  a więc do swojego domu w Kaer Morhen. W czasie gdy królowie, elfy, ludzie i demony całego kontynentu będą walczyć o dominację, Geralt stanie przed zadaniem uchronienia dziewczyny przed czymś znacznie bardziej niebezpiecznym: tkwiącą w niej tajemniczą mocą.

Premiera nowych odcinków została zaplanowana na 17 grudnia. Kilka tygodni temu Netflix potwierdził, że powstanie także trzeci sezon serialu. Zapowiedziano przy tym kolejny film animowany i produkcję skierowaną do młodszych widzów.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA