search
REKLAMA
News

GEORGE R.R. MARTIN ujawnia, jak książkowa śmierć Hodora będzie różnić się od tej w serialu GRA O TRON

Weronika Lipińska

9 października 2020

REKLAMA

Autor sagi Pieśń lodu i ognia, w oparciu o którą powstało pierwszych pięć sezonów Gry o tron, opowiedział ostatnio, jak śmierć Hodora będzie różnić się w kontynuacji książkowej w porównaniu z serialem HBO.

Śmierć Hodora była jedną z tych, która złamała serca fanom serialu na całym świecie. Bohater został zabity po wyczerpaniu materiału źródłowego w sezonie szóstym, kiedy przytrzymywał drzwi umożliwiając Branowi i Meerze ucieczkę przed Białymi Wędrowcami. George R.R. Martin niedawno ujawnił, jak śmierć Hodora w jednym z nadchodzących tomów sagi,  Wichrach zimowych lub Śnie o wiośnie, będzie różnić się od serialowego rozwiązania.

Uważam, że rozwiązali to bardzo dobrze, ale w książce będzie inaczej. [Twórcy serialu] zrobili to bardzo fizycznie – „przytrzymali drzwi” siłą Hodora. W książce Hodor ukradł jeden ze starych mieczy z krypty, a Bran jako warg wchodzi w jego skórę i ćwiczy jego ciałem, ponieważ był szkolony w szermierce. Więc polecenie Hodorowi, żeby „przytrzymał drzwi” oznacza bardziej “utrzymaj to przejście” – broń go, gdy nadciągają wrogowie – a Hodor walczy i zabija.

Zatem w wersji Martina ukochany bohater nie ginie bez walki. Hodor nie będzie po prostu przytrzymywał drzwi, a bronił przejścia za pomocą starego miecza.

Które rozwiązanie jest waszym zdaniem lepsze?

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA