search
REKLAMA
News

GAL GADOT zapewnia, że KLEOPATRA z jej udziałem “opowie historię, którą świat musi teraz usłyszeć”

Obsadzenie Gal Gadot w roli Kleopatry wzbudziło niemałe kontrowersje.

Łukasz Budnik

5 stycznia 2022

gadot kleopatra
REKLAMA

W październiku 2020 roku dowiedzieliśmy się, że Gal Gadot zagra tytułową rolę w projekcie zatytułowanym Kleopatra. Pierwotnie film miała wyreżyserować Patty Jenkins, jednak miesiąc temu zastąpiła ją Kari Skogland, która dała się poznać jako reżyserka serialu The Falcon and the Winter Soldier należącego do MCU. Jenkins pozostanie na stanowisku producentki.

Obsadzenie Gal Gadot w filmie wywołało niemałe kontrowersje – gwiazda Wonder Woman pochodzi z Izraela, a według części komentujących, Kleopatrę powinna zagrać aktorka, która jest Arabką lub Afrykanką. Gadot odniosła się do tych wypowiedzi, twierdząc, że Kleopatra ją fascynuje i chce uczcić jej pamięć. Aktorka dodała, że inni filmowcy i aktorzy mają wolną rękę, by stworzyć inny film o Kleopatrze, natomiast ona zajmie się swoim. Teraz nawiązała do projektu w wywiadzie z InStyle.

Nie mogę zdradzić zbyt dużo, ale powiem, że upamiętnimy historię Kleopatry. Pokażemy, że była nie tylko seksowna i pociągająca, lecz także inteligentna i myśląca strategicznie, i jaki wpływ miała i ma na współczesny świat. Oglądałam wszystkie filmy o Kleopatrze, ale mam wrażenie, że to my opowiemy historię, którą świat musi teraz usłyszeć.

gal gadot vanity fair

Jak pośrednio wspomniała Gadot, film Skogland nie będzie pierwszą produkcją poświęconą Kleopatrze. Najsłynniejszym widowiskiem poświęconym tej postaci jest film z 1963 roku, w którym władczynię Egiptu sportretowała Elizabeth Taylor. Partnerował jej wówczas Richard Burton. Produkcja zmagała się z problemami produkcyjnymi, a jego zarobki były niezadowalające, ale zdobył dziewięć nominacji do Oscara, z czego cztery z nich zostały przekute na statuetki. Historyczne widowisko z Gadot wyprodukuje Paramount, a ze napisanie scenariusza odpowiedzialna jest Laeta Kalodrigis, która ma na koncie takie tytuły jak Aleksander, Wyspa tajemnic, oraz Altered Carbon.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA