search
REKLAMA
News

GAL GADOT zagra KLEOPATRĘ w filmie reżyserki WONDER WOMAN

Łukasz Budnik

11 października 2020

REKLAMA

Gal Gadot i Patty Jenkins – reżyserka odpowiedzialna za obie części Wonder Woman – znów łączą siły. Jak informuje “Deadline”, Jenkins bierze na warsztat film zatytułowany Kleopatra. W tytułową postać ma się wcielić właśnie Gadot.

Historyczne widowisko wyprodukuje Paramount, a ze napisanie scenariusza odpowiedzialna będzie Laeta Kalodrigis, która ma na koncie takie tytuły jak Aleksander, Wyspa tajemnic, oraz Altered Carbon, anulowany jakiś czas temu serial science fiction od Netflixa. “Deadline” przekazuje, że spotkania dotyczące projektu były prowadzone za pośrednictwem Zoomu, a wszelkie ustalenia sfinalizowano w weekend.

Film Jenkins nie będzie pierwszą produkcją poświęconą Kleopatrze jest film z 1963 roku, w którym władczynię Egiptu sportretowała Elizabeth Taylor. Partnerował jej wówczas Richard Burton. Film zmagał się z problemami produkcyjnymi, a jego zarobki były niezadowalające, ale zdobył dziewięć nominacji do Oscara, z czego cztery z nich zostały przekute na statuetki. Do kolejnego widowiska poświęconego Kleopatrze przymierzano się już od jakiegoś czasu – z projektem wiązana była m.in. Angelina Jolie, a na stanowisko reżysera typowano Jamesa Camerona, Denisa Villeneuve’a lub Davida Finchera.

Czy według was Gal Gadot to dobry wybór obsadowy?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA