search
REKLAMA
News

Freya Allan zagra w nowej odsłonie serii PLANETA MAŁP. Poznaliśmy oficjalny tytuł produkcji

Nowe szczegóły na temat kolejnej “Planety małp”.

Łukasz Budnik

29 września 2022

freya planeta
REKLAMA

Zapowiedziana jest nowa odsłona serii Planeta małp, którą reżyseruje Wes Ball, odpowiedzialny za widowiska z serii Więzień labiryntu. Disney opublikował nowe szczegóły na temat produkcji, która zatytułowana została Kingdom of the Planet of the Apes.

W komunikacie czytamy:

Akcja filmu rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach z ostatniej części “Wojna o planetę małp” z 2017 roku, otwierając tym samym zupełnie nowy rozdział w historii sagi. Scenariusz napisali Josh Friedman („Wojna światów”), Rick Jaffa i Amanda Silver („Geneza planety małp”) oraz Patrick Aison („Predator: Prey”). Producentami filmu są Joe Hartwick Jr. (trylogia „Więzień labiryntu”), Rick Jaffa, Amanda Silver i Jason Reed („Mulan”), a role producentów wykonawczych objęli Peter Chernin i Jenno Topping.

Prace nad filmem ruszą w październiku. W rolach głównych zobaczymy Owena Teague (To), Freyę Allen (Wiedźmin) i Petera Macon (Orville).

planeta małp

Wspomniana Wojna o planetę małp była zamknięciem trylogii rozpoczętej w 2011 Genezą planety małp, która odświeżyła serię i dała światu postać Ceasara w wykonaniu Andy’ego Serkisa. Dwie części nowej trylogii reżyserował Matt Reeves. Oryginalna Planeta Małp z 1968 roku opowiadała o astronaucie, który trafił do cywilizacji rządzonej przez wysoce inteligentne małpy. W słynnej końcówce filmu bohater odkrywa, że tak naprawdę wciąż znajduje się na Ziemi, w czasach po apokalipsie. Produkcja doczekała się kilku kontynuacji, a w 2001 roku remake’u spod ręki Tima Burtona.

Wes Ball ma do tej pory trzy filmy pełnometrażowe na koncie – wszystkie są częściami wspomnianej serii Więzień labiryntu, która zarobiła na świecie łącznie prawie miliard dolarów przy stosunkowo niewielkich budżetach.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA