search
REKLAMA
News

Florence Pugh zachwala pracę z Nolanem na planie “Oppenheimera”. “Wcześniej tego nie doświadczyłam”

“Oppenheimer” trafi do kin w lipcu.

Łukasz Budnik

28 kwietnia 2023

REKLAMA

Na ten rok zaplanowana jest premiera nowego filmu Christophera Nolana – Oppenheimer. Przypomnijmy, że fabuła skupi się na postaci amerykańskiego fizyka J. Roberta Oppenheimera i konstrukcji bomby atomowej, opowiadając o “człowieku, który musiał zaryzykować zniszczenie świata, aby go ocalić”. Główną rolę gra Cillian Murphy, a towarzyszy mu imponująca obsada. W filmie występują jeszcze między innymi Emily Blunt, Robert Downey Jr., Matt Damon oraz Florence Pugh.

Ta ostatnia w jednym z udzielonym niedawno wywiadów zachwalała współpracę z Nolanem. Co dokładnie powiedziała?

Praca z Christopherem Nolanem była jednym z najbardziej ekscytujących doświadczeń, po części dlatego, że on pracuje z profesjonalistami i sam jest profesjonalistą. Jego zaangażowanie i pracę w starym miejscu ogląda się po prostu magicznie. Każdy na planie ciężko pracuje i chce zdobyć jego uznanie, ale nie w taki dziwny sposób. Wszyscy wiedzą, dla kogo pracują i są z tego dumni. Cieszą się tym i chcą być codziennie lepsi. Jeszcze czegoś takiego nie doświadczyłam.

Aktorka nazwała Nolana mistrzem i wspaniałym liderem, po czym dodała:

Wszyscy chcą pokazać, na co ich stać. Na jego planie się nie siedzi, tylko czeka na coś, co można zrobić. To bardzo ekscytujące.

Nolan nakręcił swoje widowisko kamerami IMAX i na taśmie 65 mm. Scenariusz został oparty na książce Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Przy filmie pracowali operator Hoyte Van Hoytema, montażystka Jennifer Lame oraz kompozytor Ludwig Göransson. Premiera 21 lipca.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA