search
REKLAMA
News

Festiwal w CANNES nie odbędzie się w zaplanowanym terminie

Łukasz Budnik

19 marca 2020

REKLAMA

Organizatorzy festiwalu w Cannes potwierdzili, że tegoroczna edycja nie odbędzie się w zaplanowanym wcześniej terminie 12-23 maja. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy dokładnie będzie mieć miejsce to ważne filmowe wydarzenie. Rozważane są różne opcje, między innymi przełom czerwca i lipca, jednak wszystko zależy od tego, jak szybko uda się uporać z pandemią koronawirusa.

Organizatorzy poinformowali w oświadczeniu, że kierują swoje myśli w stronę ofiar Covid-19 i tych, którzy walczą z chorobą. Decyzja na temat nowego terminu zostanie ostatecznie podjęta w konsultacji z francuskim rządem, gdy pozwoli na to sytuacja we Francji i na świecie. W tym momencie we Francji stwierdzono prawie 11.000 zachorowań. Organizatorzy festiwalu nawołują do solidarności całego świata.

Festiwal w Cannes

Od czasu pierwszej edycji nie zdarzyło się jeszcze, aby festiwal został przełożony na inny termin, raz jednak nie odbył się wcale – było to w 1968 roku w czasie zamieszek studenckich do których dołączyli przedstawiciele Nowej Fali. Cannes nie jest pierwszym odwołanym lub przełożonym filmowym wydarzeniem tego roku – wcześniej los ten spotkał między innymi festiwal Tribeca. Anulowano też premiery wielu filmów, a także wstrzymano prace na planach nadchodzących produkcji.

Będziemy was informować, jeśli organizatorzy festiwalu w Cannes ustalą nowy termin tegorocznej edycji. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA