search
REKLAMA
News

EWAN MCGREGOR mówi o “niegrzecznym” komentarzu Terry’ego Gilliama na temat jego kariery

Ewan McGregor miał wystąpić w “Człowieku, który zabił Don Kichota”.

Łukasz Budnik

21 czerwca 2022

mcgregor
REKLAMA

W 2018 roku zadebiutował film Człowiek, który zabił Don Kichota w reżyserii Terry’ego Gilliama. Twórca zrealizował film po 29 latach od rozpoczęcia prac nad nim, przez lata mierząc się z problemami w postaci m.in. braku pieniędzy czy zniszczonych planów. W filmie zagrali ostatecznie Adam Driver i Jonathan Pryce, jednak na wcześniejszym etapie z projektem związane były inne gwiazdy, m.in. Johnny Depp i Ewan McGregor.

Ten drugi opowiedział ostatnio o tym, co w 2010 roku Gilliam powiedział mu podczas spotkania w sprawie roli.

[Powiedział] co ty, ku*wa, robiłeś przez cały ten czas? We wszystkim grasz poniżej talentu. Co się stało z tym gościem z “Trainspotting”? Co się z nim stało?!

McGregor dodał, że uznał uwagę Gilliama za dość niegrzeczną i że mocno wbiła mu się ona w głowę. Sam Gilliam ówcześnie mówił w wywiadzie z Empire o tym, że chce na nowo pokazać “wszystkie odcienie” McGregora, który ma “świetne poczucie humoru i jest wspaniałym aktorem”. Niestety, niedługo po obsadzeniu McGregora okazało się, że produkcja znów ma problemy finansowe, a aktor dwa lata później opuścił projekt. Gdy film ostatecznie został zrealizowany, Gilliam powiedział, że efekt końcowy był warty tylu lat tworzenia.

american pastoral ewan mcgregor

Niedawno w sieci pojawiły się także inne wieści o Gilliamie – aktorka Sarah Polley zwierzyła się w swojej książce, że nie czuła się bezpiecznie na planie Przygód barona Munchausena tego reżysera. Więcej tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA