search
REKLAMA
News

ETERNALS najgorzej ocenianym przez krytyków filmem MCU. “Zgniły” wynik na Rotten Tomatoes

“Eternals” trafi do kin 5 listopada.

Łukasz Budnik

2 listopada 2021

REKLAMA

Już w piątek premiera kolejnego widowiska Marvela – Eternals. W związku z tym do sieci trafiają kolejne recenzje krytyków. Im więcej opinii, tym słabszy wynik ma widowisko na portalu Rotten Tomatoes, na którym zbierane są opinie recenzentów. 

Przypomnijmy, że Eternals to reżyserowana przez Chloe Zhao (laureatka Oscara za Nomadland) ekranizacja przygód przedwiecznych kosmitów o boskich mocach. Fabuła rozpoczyna się po wydarzeniach z Avengers: Końca gry, gdy niespodziewane wydarzenie zmusi tytułową grupę Przedwiecznych do wyjścia z cienia (przebywają na Ziemi od ponad 7000 lat i mają nie ingerować w ludzkie sprawy) i zjednoczenia się w walce z Dewiantami, rasą potworów rządzoną przez Kro.

Na ten moment w serwisie Rotten Tomatoes zebrano 144 recenzje, z czego 58% to opinie pozytywne. Średnia ocena krytyków to na ten moment 5,90/10. Spadek poniżej 60% oznacza, że Eternals ma aktualnie rangę “Rotten”, jako pierwszy film MCU. Do tej pory najniższy procent pozytywnych recenzji miała druga część przygód Thora – Thor: Mroczny Świat. Tam licznik zatrzymał się na 66%.

W pozytywnych recenzjach czytamy o tym, że Eternals to jedno z najbardziej ambitnych przedsięwzięć Marvela, które zachwyca wizualnie i może się pochwalić świetną obsadą. Zatrudnienie Zhao jako reżyserki poskutkowało tym, że nadchodzące widowisko jest także nieco dojrzalsze niż inne produkcje Marvela, choć twórczyni nie uniknęła klisz charakterystycznych dla kina superbohaterskiego. W negatywnych recenzjach przeczytamy z kolei, że Eternals to rozczarowanie, film zbyt długi i za bardzo polegający na ekspozycji. Zarzuca się, że w filmie spróbowano przedstawić zbyt wielu bohaterów, przesadzono z retrospekcjami i nie zadbano o to, by pomiędzy dialogami znalazło się też trochę akcji, co przy takim metrażu (157 minut) mocno wpływa na odbiór produkcji.

Niedawno widowisko otrzymało też kilkadziesiąt ocen 1/10 na portalu IMDb, choć nie miało jeszcze oficjalnej premiery – powodem miał być fakt, że w Eternals wprowadzono wątek LGBTQ.

 

Wszystkie recenzje na Rotten Tomatoes zebrane są tutaj. Oczywiście procent pozytywnych not może się jeszcze zmienić.

zdjęcie główne: Screen Rant

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA