search
REKLAMA
News

Powstanie trzecia część serii ŚWIĘCI Z BOSTONU. Sean Patrick Flanery i Norman Reedus wrócą do swoich ról

“Święci z Bostonu” trafili na ekrany w 1999 roku.

Łukasz Budnik

2 listopada 2021

REKLAMA

W 1999 miał premierę film Święci z Bostonu, opowiadający o dwóch braciach, którzy po zabiciu dwóch członków mafii w obronie własnej, postanawiają wrócić do rodzinnego miasta i pozbyć się wszystkich przestępców. Produkcja w reżyserii Troya Duffy’ego trafiła do jedynie pięciu kin i zebrała nieprzechylne recenzje, ale po latach stała się kultową pozycją. Dziesięć lat później zrealizowano sequel, zaś wczoraj “Deadline” poinformowało, że w przygotowaniu jest część trzecia.

Do swoich ról powrócą Sean Patrick Flanery i Norman Reedus, a za kamerą ponownie stanie Duffy. Ten ostatni napisał scenariusz razem z Flanerym, a spory wkład przy tekście miał również Reedus. Zdjęcia mają ruszyć w maju 2022 roku; twórcy muszą poczekać, aż Flanery zakończy prace na planie The Boys, a Reedus przy The Walking Dead.

W oświadczeniu Duffy stwierdził, że fani kochają te postaci od 20 lat i chcą wiedzieć, co dalej się z nimi wydarzy, a on sam jest podekscytowany tym, że zamknięcie trylogii stanie się rzeczywistością. Producentka Yvette Yates Redick dodała, że bez względu na to, czy ktoś widział poprzednie odsłony, będzie zachwycony Świętymi z Bostonu 3.

O trzeciej części serii mówiło się już w 2011 roku, wtedy jednak wspominano, że kontynuacja może mieć formę serialu telewizyjnego. W 2017 roku Flanery ogłosił, że on i Reedus opuścili projekt – przyszłość cyklu stanęła wówczas pod znakiem zapytania.

Czekacie na kolejną część tej serii?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA