search
REKLAMA
News

DOLITTLE z Robertem Downeyem Juniorem miażdżony przez krytyków

Łukasz Budnik

16 stycznia 2020

REKLAMA

Echo ogromnej porażki Kotów Toma Hoopera już nieco ucichło, tymczasem kolejny film spotyka się z wielką krytyką ze strony recenzentów. Na portalu Rotten Tomatoes ujawniono recenzje Dolittle’a z Robertem Downeyem Juniorem i nie płynie z nich wiele dobrych wniosków. 

Na tę chwilę zaledwie 13% z 64 wziętych pod uwagę recenzji to opinie pozytywne. Średnia ocena filmu wynosi w tym momencie 4,05/10. Krytycy zarzucają Dollitle’owi nieangażującą fabułę, kiepskie żarty i pokraczne podejście do poprowadzenia fabuły – powtarzają się głosy, że zatrudnienie Stephena Gaghana (scenarzysty Traffic Syriany) do przeniesienia na ekran powieści Hugh Loftinga było u podstaw kiepskim pomysłem. Mieszane są także opinie na temat roli Roberta Downeya Juniora, choć nawet ci, którzy ją komplementują, dają do zrozumienia że wysiłki aktora nie są w stanie uratować całości, która może spodobać się ewentualnie dzieciom. Okaże się, czy – podobnie jak Koty – Dolittle zawiedzie też finansowo. Film kosztował 175 milionów dolarów.

Dollitle mierzył się z problemami już w trakcie realizacji – po tym, jak film zupełnie nie spodobał się widzom po pokazach testowych, zarządzono 21 dni dokrętek, a data premiera była kilkakrotnie przesuwana (między innymi po to, żeby nie nałożyła się z ostatnim epizodem Gwiezdnych wojen).

Oprócz Downeya Juniora w filmie występują między innymi Antonio Banderas, Michael Sheen i Jim Broadbent. Imponująca jest obsada głosowa – w rolach zwierząt usłyszymy Johna Cenę, Marion Cotillard, Ramiego Maleka, Ralpha Fiennesa, Selenę Gomez, Toma Hollanda i Emmę Thompson.

TUTAJ możecie zapoznać się z poszczególnymi opiniami recenzentów. Polska premiera filmu już jutro. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA