search
REKLAMA
News

Do sieci trafiły recenzje serialu WŁADCA PIERŚCIENI: PIERŚCIENIE WŁADZY. Dominują pozytywne oceny

“Władca Pierścieni: Pierścienie władzy” zadebiutuje w piątek.

Łukasz Budnik

31 sierpnia 2022

pierścienie władzy
REKLAMA

Zbliża się premiera serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Widowisko Amazona opowie o wydarzeniach, które rozgrywały się w Drugiej Erze Sródziemia, w czasach, gdy Sauron dochodził do władzy, a my poznamy nowych bohaterów i zobaczymy kilku już znanych. Ujrzymy też wiele lokacji z krainy stworzonej przez Tolkiena.

Do sieci trafiły pierwsze recenzje serialu (a konkretnie jego dwóch odcinków). Zostały one zebrane w serwisach Rotten Tomatoes i Metacritic. Dominują pozytywne oceny. W opiniach czytamy, że Pierścienie władzy mogą pochwalić się naprawdę dobrą obsadą i akcją, a wprowadzone na początku wątki są interesujące i angażują. Krytycy zwracają uwagę, że serial ma naprawdę kinową jakość i wizualnie prezentuje się wspaniale. Produkcja może zainteresować zarówno osoby, które dopiero zaczynają przygodę ze Śródziemiem, jak i fanów dotychczasowych adaptacji. Z opinii wynika, że tempo serialu w otwierających odcinkach jest raczej wolne, a twórcy pokazują dużo wątków, które należy jeszcze odpowiednio zbalansować. Pojawiają się też zarzuty, że niefortunnie wyważono udane sekwencje akcji i wolniejsze, dialogowe, w których czasem wkrada się nieco nudy. Ogólny wniosek, który można wysnuć po lekturze opinii jest jednak taki, że Pierścienie władzy zaliczają udany start, zachwycają wizualnie, przyciągają i stanowią dobrą rozrywkę, czasem wzbudzając zachwyt. Okaże się, jak potencjał serialu zostanie wykorzystany w kolejnych odcinkach. 

pierścienie władzy 6

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy zadebiutuje 2 września 2022, a kolejne odcinki będą się pojawiać co tydzień. W obsadzie znajdą się Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova oraz Ema Horvath. Budżet pierwszego sezonu to 450 milionów dolarów, a w planach jest łącznie 5 serii.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA