search
REKLAMA
News

Do sieci trafił zwiastun OCZU DIABŁA, dokumentu PATRYKA VEGI o handlu dziećmi

Łukasz Budnik

25 listopada 2020

REKLAMA

W ostatnich latach Patryk Vega realizował się głównie przy tworzeniu filmów fabularnych, jednak tym razem postanowił spróbować swoich sił w dokumencie. Wziął na warsztat trudny temat – handel dziećmi. Do sieci trafił zwiastun produkcji zatytułowanej Oczy diabła.

Klip składa się z fragmentów wywiadów Vegi m.in. z kobietą, która chce sprzedać dziecko i handlarzem. Pomiędzy ujęciami rozmów do kamery przemawia sam reżyser, zwracając się bezpośrednio do Ursuli von der Leyen, przewodniczącej Komisji Europejskiej. Vega stwierdza, że uratował dziecko przeznaczone na sprzedaż do burdelu i na narządy i zapowiada, że opowie, w jaki sposób w Europie przebiega taki proceder. Zwiastun zobaczycie poniżej:

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy i w jakiej formie dokument zostanie pokazany widzom. Vega tematykę handlu dziećmi podejmie także w jednym ze swoich kolejnych filmów – Small World. Aktualnie reżyser pracuje nad Miłością w czasach epidemii

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA