search
REKLAMA
News

DIUNA, MATRIX 4 i inne premiery WARNER BROS. zaplanowane na 2021 rok trafią jednocześnie do kin i na HBO MAX

Łukasz Budnik

3 grudnia 2020

REKLAMA

Niedawno informowaliśmy, że Wonder Woman 1984 trafi jednocześnie do wybranych kin oraz na platformę HBO Max, a to w związku z sytuacją pandemiczną na świecie. Okazuje się, że był to zaledwie pierwszy krok Warner Bros. Studio planuje postąpić w podobny sposób ze wszystkimi swoimi premierami zaplanowanymi na 2021 rok. 

Nowa strategia obejmie tak głośne premiery jak m.in. Matrix 4, DiunaThe Suicide Squad, trzecia część Obecności, Godzilla vs. Kong oraz kontynuacja Kosmicznego meczu.  Według oficjalnego oświadczenia Warner Bros., model hybrydowy został stworzony jako odpowiedź na oddziaływanie trwającej pandemii i na tę chwilę planowany jest jedynie na rok 2021. Przedstawicielka studia, Ann Sarnoff, powiedziała:

Żyjemy w bezprecedensowych czasach, które wymagają kreatywnych rozwiązań. (…) Nikt nie chce powrotu filmów na duży ekran bardziej niż my. Wiemy, że nowe produkcje zapewniają przetrwanie kinom, ale musimy to zbalansować z rzeczywistością, a ta jest taka, że większość kin w USA zapewne będzie działać w 2021 na mniejszych obrotach.

Sarnoff dodała, że dzięki temu planowi będą mogli zapewnić kinom solidny repertuar, a jednocześnie dać szansę na obejrzenie filmów widzom, którzy nie mają możliwości zobaczyć ich w kinie, lub też czują przed tym obawy. Z kolei Toby Emmerich z WB stwierdził, że wprowadzany model pozwoli na wsparcie filmów, partnerów i doświadczenia kinowego jako takiego.

AKTUALIZACJA: Dowiedzieliśmy się, że HBO Max w drugiej połowie 2021 roku zawita na rynki Europejskie, w tym także do Polski. 

Okaże się, jak wprowadzany model sprawdzi się w przypadku Wonder Woman 1984. Przypomnijmy, że widowisko z Gal Gadot zostanie udostępnione użytkownikom HBO Max bez dodatkowej opłaty. Po 31 dniach zniknie z biblioteki serwisu i wróci do kin (na wyłączność), a po kolejnym miesiącu pojawi się w płatnych serwisach VOD. Podobnie będzie zapewne z produkcjami z 2021 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA