search
REKLAMA
News

David Harbour walczył na planie STRANGER THINGS mieczem z “Conana Barbarzyńcy”. Aktor komentuje

David Harbour napisał o tym, jak czuł się używając na planie “Stranger Things” miecza z filmów ze Schwarzeneggerem.

Łukasz Budnik

6 lipca 2022

REKLAMA

W jednej ze scen finału czwartego sezonu Stranger Things Jim Hopper walczy z Demogorgonem za pomocą miecza, który wcześniej został przydzielony więźniom przed starciem z monstrum. Bohater za pomocą broni pozbawia stwora ręki, a później zabija go poprzez dekapitację. 

Używany przez Hoppera miecz wcześniej użyty został w filmie Conan Barbarzyńca (oraz jego kontynuacji, Conan Niszczyciel), gdzie nosił go tytułowy bohater grany przez Arnolda Schwarzeneggera. W poście na Instagramie skomentował to David Harbour wcielający się w Hoppera.

Rekwizyt na końcu 9. odcinka to miecz z filmów o Conanie. (…) Co ekscytujące, miecz, który otrzymałem, to PRAWDZIWY miecz używany przy kręceniu “Conanów”. Był ciężki jak cholera, ale czułem ogromny zaszczyt, mogąc nim władać. @schwarzenegger – jestem gotowy zapoznać się z twoimi uwagami o mojej technice.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez David Harbour (@dkharbour)

Conan to postać, która najpierw pojawiła się w opowiadaniach Roberta E. Howarda, a później w komiksach. Filmy ze Schwarzeneggerem to nie jedyne kinowe adaptacje przygód tej postaci – wcielał się w niego także Jason Momoa (w reboocie z 2011 roku). Conan doczekał się także serialu aktorskiego i animowanego. W 2020 roku do sieci trafiła informacja o planach na serial, którym miałby się zająć Netflix.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA