search
REKLAMA
News

DAVID FINCHER w nowym filmie znów połączy siły ze scenarzystą SIEDEM. Michael Fassbender negocjuje rolę

Łukasz Budnik

24 lutego 2021

REKLAMA

Mank Davida Finchera otrzymał niedawno 6 nominacji do Złotych Globów. Okaże się, czy którąś z nich przekuje na statuetkę, tymczasem do sieci trafiła informacja o nowym filmie reżysera, realizowanym w ramach podpisanego w ubiegłym roku kontraktu z Netflixem.

Kolejnym projektem Finchera będzie The Killer, adaptacja powieści graficznej autorstwa Alexisa Nolenta. Historia opowiada o zabójcy, którego dopada kryzys emocjonalny w świecie bez moralnego kompasu. Mężczyzna wciąż dostaje zlecenia od klientów, zaczynają go jednak nękać wyrzuty sumienia. Z główną rolą wiązany jest Michael Fassbender – byłaby to pierwsza współpraca aktora z Fincherem. Aktor prowadzi jeszcze negocjacje. Scenariusz adaptacji przygotuje z kolei Andrew Kevin Walker, odpowiedzialny także za skrypt do Siedem, przez wielu widzów wciąż uznawanego za najlepszy film Finchera.

Reżyser już dawno przymierzał się do nakręcenia adaptacji dzieła Nolenta – co najmniej od 2007 roku. W pewnym momencie szansę na zagranie głównej roli miał Brad Pitt. 

Czekamy na informacje dotyczące daty premiery i reszty obsady. Według “The Hollywood Reporter”, prace nad filmem mogą ruszyć już we wrześniu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA