search
REKLAMA
News

MADS MIKKELSEN opowiada o “upokarzającym” przesłuchaniu do roli w filmie FANTASTYCZNA CZWÓRKA

Łukasz Budnik

21 kwietnia 2021

REKLAMA

Mads Mikkelsen ma już za sobą występ w adaptacji komiksu – pojawił się w Doktorze Strange’u, gdzie zagrał antagonistę. Aktor jednak już wcześniej mógł pojawić się w filmie opartym na historiach Marvela – brał udział w castingu do roli Reeda Richardsa w Fantastycznej Czwórce z 2005 roku. Mikkelsen nie wspomina tego doświadczenia najlepiej.

W rozmowie z “Vulture” Mikkelsen opowiedział o serii przesłuchań, w których brał udział w tamtym czasie, nawiązując także właśnie do Fantastycznej Czwórki.

Niektóre z tych rzeczy były interesujące, przy innych czułem, że zupełnie tracę pewność siebie jako aktor. Stanie w biurze naprzeciw osoby, która spogląda w swoje notatki, a ty udajesz, że masz długie ramiona i mówisz jedną kwestię… Wiem, że przy wielu castingach liczy się pierwsze wrażenie – czy jest w tobie coś, czego poszukują producent i reżyser. Uważam jednak, że to nieuprzejme, zapraszać ludzi do pomieszczenia, kazać im mówić jedną kwestię i udawać, że masz kilkumetrowe ręce jak człowiek z gumy. “Złap tamten kubek”. Powariowaliście? To nawet nie jest scena. To było upokarzające.

Ostatecznie rolę otrzymał Ioan Gruffudd (Mikkelsen nazywa go dobrym przyjacielem), który zagrał Richardsa w dwóch częściach Fantastycznej Czwórki – obu przyjętych chłodno. To nie pierwszy raz, gdy Mikkelsen negatywnie wspomina tamto przesłuchanie. Już w 2017 roku mówił:

Byliśmy w małym pokoju i mieliśmy powiedzieć dwie kwestie – albo nawet nie, jedynie “Ble!” albo “Cofnij się!”. Chowaliśmy się za palmą, której tam nawet nie było. Powiedziałem “Ludzie, nie mogliście wybrać innej sceny? To szaleństwo”. Można się było poczuć jak idiota. O ile pamiętam, wyszedłem i powiedziałem, że nie mogę tego zrobić.

Po latach Mikkelsen ma już za sobą występy nie tylko w Marvelu, lecz także w spin-offie Gwiezdnych wojen oraz serii o Bondzie (Casino Royale), a w kolejce czekają piąta część Indiany Jonesa oraz Fantastyczne zwierzęta 3. Aktor zagrał też tytułową rolę w popularnym serialu Hannibal oraz nominowanym do Oscara Na rauszu.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA