search
REKLAMA
News

Czy w serialu OBI-WAN KENOBI pojawi się jeszcze jeden lubiany Jedi? Nowa plotka

“Obi-Wan Kenobi” zadebiutuje 25 maja.

Łukasz Budnik

2 marca 2022

kenobi 2
REKLAMA

Jedną z nadchodzących produkcji serialowych ze świata Star Wars jest ta poświęcona postaci Obi-Wana Kenobiego. Akcja serialu zostanie osadzona 10 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów, a więc 9 lat przed Nową nadzieją, w czasie, gdy Kenobi przebywał na Tatooine. 

Oprócz Ewana McGregora, w produkcji zobaczymy także Haydena Christensena, który znów zagra Dartha Vadera. W serialu pojawią się jeszcze między innymi Joel Edgerton i Bonnie Piese, powtarzając swoje role Owena i Beru Lars, grane przez nich w dwóch prequelach. Według doniesień, pojawi się też Jimmy Smits jako Bail Organa. Fabuła serialu opowie o misji ratunkowej, której podejmuje się Kenobi – mamy zobaczyć jego kolejne starcie z Vaderem.

kenobi plakat 1

Fani mają nadzieję, że w serialu gościnnie pojawi się jeszcze jedna postać znana z prequeli – grany przez Liama Neesona Qui-Gon Jinn, mistrz Obi-Wana, który poległ podczas walki z Darthem Maulem. Z Zemsty Sithów wiemy, że z duchem Qui-Gona komunikował się już Yoda, nie jest zatem wykluczone, że zrobi to także Obi-Wan. Zdaje się to sugerować nowa plotka, która pojawiła się w serwisie Bespin Bulletin. Według niej, Qui-Gon rzeczywiście pojawi się w serialu i nie będzie to tylko rola głosowa, jednak na ten moment nie podano więcej szczegółów. Sam Neeson jakiś czas temu twierdził, że Lucasfilm nie zaproponował mu ponownej współpracy, choć trzeba wziąć pod uwagę, że aktor mógł zatajać prawdę w związku ze swoim kontraktem. Na podobnej zasadzie w tajemnicy utrzymywany był udział Marka Hamilla w drugim sezonie The Mandalorian.

Obi-Wan Kenobi zadebiutuje 25 maja.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA