search
REKLAMA
News

EUFORIA drugim najpopularniejszym serialem HBO po 2004 roku

Drugi sezon serialu “Euforia” dobiegł już końca.

Łukasz Budnik

2 marca 2022

euforia maddy
REKLAMA

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią (wykorzystanej na stworzenie dwóch odcinków specjalnych), druga seria serialu Euforia z Zendayą w roli głównej powróciła na HBO 9 stycznia i od początku cieszyła się świetną oglądalnością – na tyle dużą, że wkrótce podjęto decyzję o przedłużeniu serialu na 3 sezon. 

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Euforia stała się najczęściej omawianym serialem na Twitterze w USA – nie tylko w tym roku, lecz także w całej dekadzie. W tygodniu poprzedzającym wyemitowany w poniedziałek finał sezonu, produkcję z Zendayą wspomniano aż 30 milionów razy. To 50% więcej niż w przypadku pierwszego sezonu. Teraz “Deadline” poinformowało, że Euforia jest drugim najpopularniejszym serialem HBO od prawie 20 lat. Biorąc pod uwagę lata 2004-2022, tylko Gra o tron cieszyła się większą oglądalnością. Finał drugiego sezonu Euforii przyciągnął 6,6 miliona widzów na wszystkich platformach (dla porównania finał pierwszego obejrzało 530 000 osób), natomiast średnia oglądalność drugiego sezonu to aż 16,3 miliona widzów na wszystkich platformach.

Serial Levinsona znalazł się też na szczycie notowań HBO Max.

Euforia 5

Obok Zendayi, w Euforii występują m.in. Hunter Schafer, Nika King, Eric Dane, Angus Cloud, Jacob Elordi, Algee Smith, Sydney Sweeney, Alexa Demie, Barbie Ferreira, Maude Apatow, Javon Walton, Dominic Fike, Nika King, Storm Reid oraz Austin Abrams.

Data premiery 3 sezonu nie została jeszcze ustalona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA