search
REKLAMA
News

Czy TAIKA WAITITI wyreżyseruje film ze świata STAR WARS?

Łukasz Budnik

17 stycznia 2020

REKLAMA

Przyszłość kolejnych filmów osadzonych w świecie Gwiezdnych wojen jest na tę chwilę niejasna. Skywalker. Odrodzenie zakończył główną sagę i nie wiadomo, w którym kierunku pójdzie teraz Lucasfilm. Nowe wieści głoszą, że Taika Waititi jest kandydatem do wyreżyserowania nowej pełnometrażowej produkcji osadzonej w gwiezdnym uniwersum. 

“The Hollywood Reporter” poinformowało, że według ich źródeł producenci zwrócili się do Waititiego (którego Jojo Rabbit otrzymał kilka dni temu sześć nominacji do Oscara), by porozmawiać z nim o ewentualnej współpracy przy filmie. Waititi miał już udział przy realizacji serialu The Mandalorian – wyreżyserował ostatni odcinek i gościnnie wcielił się w jedną z postaci.

Brakuje jeszcze jakichkolwiek oficjalnych komunikatów, nie wiadomo więc na jakim etapie są rozmowy i czy projekt ten ma jakikolwiek związek z filmem, który ma wyprodukować prezes Marvel Studios, Kevin Feige. Trudno też określić, kiedy ewentualnie miałaby się rozpocząć produkcja. Waititi nie może teraz narzekać na brak zajęć – pracuje nad filmem Next Goal Wins, by zaraz po nim wejść na plan Thor: Love and Thunder, którego premiera zaplanowana jest na 5 listopada 2021. Nowozelandzki reżyser wciąż jest związany również z filmową wersją Akiry.

Poza projektem Waititiego wciąż mówi się o filmach, które miałby przygotować Rian Johnson – ten jednak będzie teraz zajęty przygotowywaniem sequela Na noże. Pewne jest za to, że wkrótce na Disney+ zobaczymy kolejne seriale ze świata Star Wars – w tym oczywiście wyczekiwaną produkcję poświęconą Obi-Wanowi Kenobiemu.

Chcielibyście zobaczyć pełnometrażowe Gwiezdne wojny według Waititiego?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA