search
REKLAMA
News

Czy Marvel pracuje nad kolejnym sezonem serialu o DAREDEVILU? Nowa plotka

“Daredevil” Netflixa został anulowany w 2018 roku.

Łukasz Budnik

9 marca 2022

cox daredevil
REKLAMA

Od czasu premiery Spider-Mana: Bez drogi do domu najwięcej mówi się o udziale Tobeya Maguire’a i Andrew Garfielda, którzy znów zagrali swoje inkarnacje tytułowego superbohatera. Aktorzy nie są jedynymi gwiazdami, których udział w filmie był trzymany w tajemnicy – cameo w filmie zaliczył także Charlie Cox, który powtórzył rolę Matta Murdocka z serialu Daredevil.

Serial z Coxem doczekał się trzech sezonów przeznaczonych na platformę Netflix i zebrał świetne recenzje od krytyków i widzów. W listopadzie 2018 został jednak anulowany, podobne jak inne netfliksowe adaptacje komiksów Marvela. W wywiadach po Spider-Manie Cox przyznawał, że wie “coś” na temat swojego dalszej roli w MCU, ale nie może powiedzieć nic więcej. Sugerował też, że jeśli miałaby powstać nowa produkcja poświęcona Daredevilowi, powinna być lekkim rebootem. Aktor nie ma jednak nic przeciwko temu, żeby w ramach MCU w Daredevilu było mniej przemocy niż na Netfliksie.

Teraz, za sprawą Murphy’s Multiversedo sieci trafiła nowa plotka. Według niej, Disney stworzył nową spółkę nazwaną Blind Faith Productions, co jest sygnałem do tego, że planuje realizację projektu poświęconemu Daredevilowi. Wieść tę uzupełniła później KC Walsh z Geeks’ World Wide, która sprecyzowała, że nowy projekt miałby być sezonem serialu skupionego na Murdocku, a jego realizacja miałaby się zacząć już pod koniec tego roku. Nie ma informacji o tym, czy nowe odcinki podjęłyby wątki z serialu Netflixa, ale inne źródło – My Time To Shine Hello – twierdzi, że powróciłaby oryginalna obsada. Na ten moment Disney w żaden sposób nie skomentował tych doniesień, należy je więc traktować z przymrużeniem oka.

Choć do tej pory nie pojawiły się konkretne informacje na temat udziału Coxa w kolejnych produkcjach MCU, plotki łączą go także z serialem She-Hulk opowiadającego o kuzynce Bruce’a Bannera, Jennifer Walters. Walters, podobnie jak Murdock, pracuje jako prawniczka. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA