search
REKLAMA
News

Czy kontynuacja HANA SOLO jest prawdopodobna? Głos w sprawie zabrał reżyser filmu

“Solo” okazał się rozczarowaniem finansowym.

Łukasz Budnik

31 grudnia 2022

REKLAMA

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie był drugim spin-offem słynnej kosmicznej serii. Produkcja filmu nie należała do najłatwiejszych. Pierwotnie reżyserią zajmowali się Christopher Miller i Phil Lord, jednak po kilku miesiącach – z powodu nieporozumień z producentami – na stanowisku tym zastąpił ich Ron Howard (WillowPiękny umysł). 

Han Solo, przy budżecie 275 milionów dolarów, zarobił na całym świecie 393 miliony. Dla porównania wcześniejszy spin-off, Łotr 1, zgarnął w światowym box office ponad miliard. Teraz na temat Hana Solo wypowiedział się Howard, który w rozmowie z NME stwierdził, że aktualnie nie trwają żadne rozmowy na temat ewentualnej kontynuacji filmu.

W tym momencie jedyne rozmowy o sequelu prowadzą fani. Jak rozumiem, nie jest to priorytet Lucasfilm. Pojawiły się tam jednak świetne postaci, a ludzie z Lucasfilm naprawdę słuchają fanów, więc nigdy nie powiedziałbym nigdy. Na ten moment nie wiadomo mi jednak nic o konkretnych planach, by rozszerzyć tę historię czy opowiedzieć o tych konkretnych bohaterach.

Prezeska Lucasfilm Kathleen Kennedy w tym roku stwierdziła, że Han Solo dał im nauczkę, by nie obsadzać na nowo tak słynnych postaci, jak Han czy Lando Carlissian.

W 2019 roku Howard analizował, dlaczego Han Solo poniósł porażkę finansową. Mówił wówczas:

Dlaczego nam się nie udało? Może to kwestia daty premiery (pół roku po Ostatnim Jedi – przyp.), może zbytnia nostalgia? Na pewno trolling. Szczególnie dało się to zauważyć na serwisach takich jak Metacritic i Rotten Tomatoes. (…) Oceny były zaniżone, wiele osób dawało 0 lub 1. Nie brałem tego do siebie.

Główną rolę w Hanie Solo zagrał Alden Ehrenreich.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA