search
REKLAMA
News

Czy będzie 5. sezon serialu SHERLOCK z Benedictem Cumberbatchem? Aktor komentuje

Maria Grzybowska

15 marca 2021

sherlock season 4 sherlock holmes john watson 1
REKLAMA

Miniserial Sherlock, będący uwspółcześnioną adaptacją klasycznej twórczości Sir Arthura Conan Doyla, zadebiutował na antenie stacji BBC już blisko 11 lat temu. W sumie powstały 4 sezony plus jeden odcinek specjalny z Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowej i Martinem Freemanem jako doktorem Watsonem. Serial okazał się fenomenem na skalę światową i zapoczątkował międzynarodową karierę obu panów.

Od premiery ostatniego odcinka upłynęły już 3 lata i choć 4 sezon przygód najsłynniejszego detektywa popkultury, dziejących się we współczesnym Londynie spotkał się z mieszanym odbiorem, to zatwardziali wielbiciele serialu wciąż żywią nadzieję na kontynuację. W międzyczasie  zarówno Cumberbatch, jak i Freeman  utwierdzili swoją pozycję szeregiem występów w wielkich produkcjach. Aktorzy spotkali się ponownie na planie Hobbita: Pustkowia Smauga i obaj zaliczyli role w ramach aktualnie największej franczyzy filmowej na świecie – Marvel Cinematic Universe. Przy czym Cumberbatchowi przypadł w udziale własny film i wejście do MCU – póki co – na stałe jako Dr Strange, tymczasem występy Freemana w Avengers:  Wojnie bohaterów i Czarnej Panterze stanowiły mniejsze role.

Sherlock

Ostatnio podczas wywiadu promującego jego nadchodzący film, The Courier, Cumberbatch został zapytany o szanse na nowy sezon Sherlocka. Oto, co aktor miał do powiedzenia na ten temat:

Jestem najgorszą osobą do odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nigdy nie mówię nigdy. Ale nie wiem. Jestem też najgorszą osobą do tego pytania, ponieważ mój harmonogram jest na tę chwilę dosyć pełny, tak samo jak Martina [Freemana] i innych kluczowych osób. Zatem – kto wie? Być może kiedyś, jeżeli scenariusz będzie właściwy. I mam tu na myśli “scenariusz” – jeden, być może mógłby to być raczej film niż serial. Kto wie? W każdym razie, to nie na teraz.

The Courier to oparty na faktach szpiegowski thriller, w którym Benedict Cumberbatch wciela się w brytyjskiego biznesmena zwerbowanego przez MI-6 i CIA  do inwigilacji Związku Radzieckiego. Polska data premiery filmu póki co nie jest znana.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun.

https://www.youtube.com/watch?v=zbR1A95Ll8Q&t=1s

REKLAMA