search
REKLAMA
News

CZERWONA NOTA doczeka się dwóch kontynuacji. Będą powstawać jednocześnie

“Czerwona nota” pobiła rekord Netflixa w ciągu niecałego miesiąca od premiery.

Łukasz Budnik

12 stycznia 2022

REKLAMA

12 listopada 2021 roku na Netfliksie zadebiutował film Czerwona nota, w którym główne role zagrali Dwayne Johnson, Ryan Reynolds oraz Gal Gadot. Produkcja – choć nie spodobała się większości krytyków – od początku mogła się cieszyć sympatią i zainteresowaniem widzów. Przełożyło się to na rekordowe wyniki oglądalności. Dziś “Deadline” poinformowało, że film doczeka się dwóch kontynuacji, które mają powstawać jednocześnie.

Czerwonej nocie 16 dni zajęło stanie się najpopularniejszą oryginalną produkcją w historii Netflixa. W tygodniu od 22 do 28 listopada produkcja wygenerowała kolejne 50,65 milionów godzin odtworzeń, co łącznie dało jej aż 328,80 mln godzin od dnia premiery. Tym samym produkcja pokonała dotychczasowego lidera, Nie otwieraj oczu, który w ciągu 28 dni po premierze wygenerował 282,08 milionów godzin odtworzeń. Czerwona nota przez 3 tygodnie była w dziesiątce najchętniej oglądanych produkcji w 94 krajach.

Według doniesień (Netflix oficjalnie nie skomentował jeszcze tej wiadomości), Johnson, Reynolds i Gadot mają powrócić do swoich ról, ale w optymistycznej wersji zdjęcia rozpoczną się dopiero na początku 2023 roku, gdy uda się zgrać grafiki gwiazd. Autorem scenariusza i reżyserem filmu ponownie ma zostać Rawson Marshall Thurber, który ponoć zaczął już pisanie skryptu.

Opis fabuły Czerwonej noty przedstawia się następująco:

Wystawiana przez Interpol czerwona nota to globalny list gończy za najbardziej poszukiwanymi przestępcami na świecie. Jednak gdy ryzykowny napad sprawia, że krzyżują się ścieżki najlepszego behawiorysty z FBI (Johnson) i dwójki rywalizujących ze sobą przestępców (Gadot, Reynolds), trudno przewidzieć, co się wydarzy.

Tutaj nasza recenzja Czerwonej noty.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA