search
REKLAMA
News

Co sprawia, że zakończenie filmu jest udane? M. NIGHT SHYAMALAN dzieli się przemyśleniami

M. Night Shyamalan w tym roku powróci z nowym filmem.

Łukasz Budnik

3 stycznia 2023

REKLAMA

M. Night Shyamalan powróci w tym roku z kolejnym filmem. Tym razem twórca Split postanowił zekranizować powieść Paula Tremblaya “The Cabin at the End of the World” – adaptacja ma tytuł Pukając do drzwi i jest thrillerem z nurtu home invasion.

Shyamalan jako twórca zasłynął z fabularnych twistów w swoich filmach (z czego najsłynniejszy jest zapewne ten z Szóstego zmysłu). Twórca w nowym wywiadzie promującym sygnowany jego nazwiskiem czwarty sezon serialu Servant podzielił się przemyśleniami na temat tego, co sprawia, że zakończenie filmu czy jest udane.

To, co zastajesz na końcu filmu, powinno powiedzieć ci, co właśnie zobaczyłeś. Przy zakończeniu dajesz wskazówki do tego, jak interpretować, to co obejrzałeś. Nie mówię tylko o fabule, lecz także o tonie całości i podejściu. Kiedy coś jest niejasne, lub w zakończeniu rozwijasz tylko jeden aspekt całości, to wytrąca, bo nie tyczy się całej historii.

Pukając do drzwi to piętnasty pełnometrażowy film w dorobku Shyamalana. Jego fabuła rysuje się następująco:

Podczas wakacji w ustronnym domku, młoda dziewczynka i jej rodzice stają się zakładnikami czworga nieznajomych, którzy żądają, aby rodzina dokonała nieprawdopodobnego wyboru w celu powstrzymania apokalipsy. Mając niewielki kontakt ze światem zewnętrznym, rodzina musi zdecydować, w co wierzy, zanim wszystko będzie stracone.

Poniżej zwiastun:

W obsadzie filmu znaleźli się Jonathan Groff, Rupert Grint, Nikki Amuka-Bird, Ben Aldridge, Abby Quinn oraz Dave Bautista.

Premiera została wyznaczona na 3 lutego 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA