search
REKLAMA
News

Co chcieli pokazać w GWIEZDNYCH WOJNACH twórcy GRY O TRON? Kulisy rezygnacji

Łukasz Budnik

31 października 2019

REKLAMA

Dwa dni temu dowiedzieliśmy się, że twórcy Gry o tron, David Benioff i D.B. Weiss, zrezygnowali z realizacji własnej trylogii osadzonej w świecie Gwiezdnych wojen. “Variety” informuje, jakie plany na fabułę miał pierwotnie duet.

Benioff i Weiss byli zainteresowani pokazaniem widzom genezy zakonu Jedi. Jednocześnie chcieli się odseparować od głównej sagi, tworząc zupełnie nową historię. Według “Variety” ich wizja z czasem zaczęła się rozmijać z tą, którą mieli producenci Lucasfilm, w tym Kathleen Kennedy. Spięcia podsycił fakt, że twórcy podpisali umowę z Netflixem, na mocy której mają tworzyć dla serwisu treści w postaci filmów i seriali. Dla Lucasfilm był to sygnał, że Benioff i Weiss nie mają oporów przed podejmowaniem innych zobowiązań. Do wszystkiego doszła kwestia samego Netflixa, który nie chciał kilku lat, aż Benioff i Weiss będą mieli luźniejszy kalendarz. W obliczu takiej sytuacji Kennedy zaczęła spotykać się z innymi scenarzystami, a twórcy Gry o tron całkowicie porzucili projekt.

Sami twórcy tak wypowiedzieli się w swoim oświadczeniu:

Uwielbiamy “Gwiezdne wojny”. Tworząc je, George Lucas stworzył także nas. Możliwość rozmawiania o “Gwiezdnych wojnach” z nim i obecną ekipą była życiowym doświadczeniem i zawsze będziemy wdzięczni sadze, która zmieniła wszystko. Dzień nie trwa jednak bez końca i czuliśmy, że nie zdołamy oddać sprawiedliwości zarówno “Gwiezdnym wojnom”, jak i projektom Netflixa. Wobec tego z żalem ustępujemy.

Ponadto, według źródeł “The Hollywood Reporter”, po gniewie z jakim spotkali się Benioff i Weiss po zakończeniu Gry o tron, obawiali się oni zetknięcie z “toksycznym fandomem” Gwiezdnych wojen. 

To nie pierwszy raz, jak Gwiezdne wojny Disneya napotykają problemy produkcyjne – od projektów odchodzili już Colin Trevorrow, Josh Trank, Chris Miller i Phil Lord (ci ostatnio po nakręceniu większości filmu o Hanie Solo). 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA