search
REKLAMA
News

CILLIAN MURPHY opowiedział, który film Nolana złamał mu serce. “Emocjonalne przeżycie”

Murphy wskazał też, który z filmów Nolana najlepiej obejrzeć w komplecie z “Dunkierką”.

Łukasz Budnik

16 sierpnia 2023

REKLAMA

Cillian Murphy współpracował z Christopherem Nolanem przy okazji sześciu filmów, a w Oppenheimerze po raz pierwszy pojawił się w głównej roli. W jednym z wywiadów udzielonych w ramach promocji filmu, aktor opowiedział, w którym z pozostałych dzieł brytyjskiego twórcy chciałby wystąpić.

Murphy wskazał na Interstellar, cenione science fiction z 2014 roku, w którym główną rolę zagrał Matthew McConaughey. Aktor stwierdził:

Uwielbiam “Interstellar”, był dla mnie bardzo emocjonalnym przeżyciem. Oglądałem go w kinie, gdy miałem małe dzieci i mocno na mnie wpłynął. Złamał mi serce. Uwielbiam oglądać filmy [Nolana] kiedy w nich nie występuję, bo nie muszę się wtedy stresować np. tym, jaką wielkość mają moje uszy.

Murphy wskazał też, który film Nolana najlepiej obejrzeć w komplecie z Oppenheimerem.

Można postawić na “Interstellar”, który porusza podobne tematy naukowe i związane z fizyką. Ewentualnie na “Dunkierkę”, także osadzoną w trakcie drugiej wojny światowej. “Dunkierka” jest krótsza, więc mogłaby się dopasować.

 

Trzygodzinny Oppenheimer jest sukcesem finansowym – w Ameryce Północnej zarobił już ponad 260 mln dolarów, a na całym świecie ponad 600 milionów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA