search
REKLAMA
News

Charlyne Yi chciała zrezygnować z roli w DISASTER ARTIST. Powodem były oskarżenia wobec JAMESA FRANCO

Łukasz Budnik

10 kwietnia 2021

REKLAMA

W 2017 roku na ekrany trafił film Disaster Artist w reżyserii Jamesa Franco, który zagrał też tytułową rolę Tommy’ego Wiseau, reżysera kultowego The Room uznawanego za jeden z najgorszych filmów na świecie. Jedną z aktorek występujących w filmie była Charlyne Yi, która wcieliła się w Safową Bright-Asare, pracującą przy kostiumach z The Room. Yi w poście na Instagramie opisała nieprzyjemne doświadczenia z pracy przy Disaster Artist.

Aktorka chciała zerwać kontrakt i zrezygnować z roli po tym, jak głośno zrobiło się o oskarżeniach wobec Jamesa Franco, którego posądzano o przestępstwa seksualne. Twórcy filmu chcieli “zminimalizować” jej obawy i mówili, że “Franco będący drapieżcą seksualnym to przedawniona rzecz” i że się zmienił (tymczasem właśnie w tamtym czasie pojawiły się nowe sprawy). Yi przekazuje, że próbowano ją przekonać większą rolą, aby została w projekcie, ale było to przeciwieństwo tego, czego chciała.

Pierwsze oskarżenia wobec Franco pojawiły się w 2014, gdy 17-letnia dziewczyna pokazała wiadomości, które wymieniła z aktorem, a który chciał zorganizować z nią spotkanie w pokoju hotelowym (Franco wówczas przeprosił). Z kolei w 2018 roku pięć innych kobiet oskarżyło aktora o molestowanie – dwie skierowały sprawę do sądu, a sam aktor zaprzeczał oskarżeniom.

Przedstawiciele Franco i Rogena nie odnieśli się jeszcze do wiadomości Yi.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA